bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 marca 2022
  • wyświetleń: 2204

Hałcnów: jak będzie wyglądać miejsce wypoczynku dla rowerzystów?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Przyjemność z jazdy na rowerze to jedno. Podróżom na dwóch kołach sprzyjać może także poznawanie regionu, który się przemierza. Stąd pomysł, by w Hałcnowie powstało miejsce odpoczynku dla rowerzystów, które przy okazji przybliży podróżnym historię i walory tej części Bielska-Białej.

rower, ścieżka rowerowa, las, kolarze
Hałcnów: jak będzie wyglądać miejsce wypoczynku dla rowerzystów? · fot. UM Tychy


Jak zauważył bielski radny Bronisław Szafarczyk, opracowana w ubiegłym roku „Kierunkowa koncepcja zagospodarowania centrum Hałcnowa” została ciepło przyjęta przez mieszkańców. Pojawiły się pozytywne opinie.

- Warto podkreślić, że jednym z założeń projektowych było, aby poszczególne elementy tego zagospodarowania mogły być realizowane etapowo - w zależności od aktualnych możliwości finansowych. Jednym z takich elementów jest miejsce wypoczynkowe dla rowerzystów, o którego budowę wnioskuję już od kilku lat. Moim zamierzeniem jest, by odpowiednio zaprojektowane oraz wyposażone miejsce wypoczynkowe oferowało dodatkowo pewien zasób wiedzy historycznej i geograficznej o Hałcnowie, o jego walorach architektonicznych, zabytkowych, przyrodniczych itp. w postaci krótkich informacji o takich miejscach, ilustrowanych zdjęciami umieszczonymi na dodatkowych tablicach informacyjnych oraz mapie okolicy - podkreślił Szafarczyk.

Jak dodał, do miejsc tych powinny prowadzić oznakowane szlaki dojazdowe dla rowerzystów. Dlatego radny zawnioskował do władz miasta, by przygotować niezbędną dokumentację projektową takiego miejsca, gdzie rowerzyści mogliby wypoczywać i poznawać okolice.

Jak w odpowiedzi poinformował Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej, kolejnym krokiem jest ogłoszenie przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej, po wykonaniu której będzie można dopiero przystąpić do etapowej realizacji tego zamierzenia.

O „Kierunkowej koncepcji zagospodarowania centrum Hałcnowa” pisaliśmy m.in. w tym artykule.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj