bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 listopada 2021
  • wyświetleń: 1747

Zmiany w centrum Hałcnowa? Trzeba zmienić plan zagospodarowania

Bronisław Szafarczyk, radny klubu "Wspólnie dla Bielska-Białej", skierował do władz Bielska-Białej interpelację w sprawie "zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego centrum Hałcnowa". Jak zauważa członek Rady Miejskiej, w trakcie prac projektowych okazało się, że realizacja niektórych założeń byłaby niezgodna z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego

Reklama

hałcnów
Zmiany w centrum Hałcnowa? Trzeba zmienić plan zagospodarowania · fot. bielsko.info


- Pragnę podziękować za podjęcie decyzji o zleceniu opracowania „Kierunkowej koncepcji zagospodarowania centrum Hałcnowa. Dokumentacja ta została właśnie zaprezentowana w Domu Kultury i poddana opiniowaniu przez mieszkańców. Każdy ma możliwość wpisania do odpowiedniego zeszytu swoich uwag, wniosków i propozycji, nadto projektanci przygotowali specjalną ankietę, w której sformułowali szereg pytań odnoszących się do oczekiwanych funkcji, jakie powinna realizować przestrzeń publiczna w centrum dzielnicy - czytamy w interpelacji radnego Bronisława Szafarczyka.

- W trakcie prac projektowych okazało się jednak, iż realizacja niektórych założeń byłaby niezgodna z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego centrum Hałcnowa. Mając więc na uwadze zapewnienie kontynuowania prac projektowych, a następnie podjęcia dzieła przekształcania przestrzeni publicznej w centrum dzielnicy w zgodzie z założeniami, zwracam się z wnioskiem o przystąpienie do opracowania zmiany MPZP tego rejonu - dodał członek Rady Miejskiej z ramienia klubu "Wspólnie dla Bielska-Białej".

- Mieszkańcy Hałcnowa zasługują na to, by centrum dzielnicy harmonijnie spełniało funkcje zgodne z zasadami kształtowania przestrzeni publicznej. Uprzejmie więc proszę o przychylenie się do mojego wniosku - podsumował samorządowiec.

Do sprawy wrócimy.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.