bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 marca 2022
  • wyświetleń: 1109

KM PSP i TS Podbeskidzie pomagają w transporcie uchodźców z Ukrainy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Od 24 lutego, czyli od dnia inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę, strażacy z bielskiej KM PSP biorą udział w transporcie uchodźców z Ukrainy, korzystając z autokaru należącego do komendy. Dzisiaj o przekazaniu swojego autobusu do transportu Ukraińców poinformował klub Podbeskidzie Bielsko-Biała.

KM PSP i TS Podbeskidzie pomagają w transporcie uchodźców z Ukrainy
KM PSP i TS Podbeskidzie pomagają w transporcie uchodźców z Ukrainy · fot. KM PSP Bielsko-Biała


- Od 24 lutego strażacy z KM PSP w Bielsku-Białej biorą udział w transporcie uchodźców z Ukrainy. Transport odbywa się autobusem z tutejszej komendy. Funkcjonariusze działają na odcinku m.in. Medyka - Przemyśl oraz na terenie całego kraju w zależności od potrzeb - poinformowali bielscy strażacy.

We wtorek o przekazaniu swojego autokaru na potrzeby przewozu uchodźców poinformował klub Podbeskidzie Bielsko-Biała. - Autokar wyjechał zaopatrzony w zapas napojów, środki higieniczne, artykuły spożywcze, odzież i zabawki - są to przedmioty zebrane przez bielszczan w punkcie zbiórki zorganizowanym w kawiarni Środek. Wszystko to trafi do ośrodka pomocy dla uchodźców przed rosyjską agresją w Hrubieszowie. Do Bielska-Białej w pierwszym transporcie trafi 60 osób z ośrodka, które zostanie rozlokowanych w miejscach noclegowych przygotowanych przez bielski samorząd. Zaplanowany jest jeszcze wyjazd czterech kolejnych autokarów, dzięki współpracy z firmą Grupa Tobi - czytamy w komunikacie klubu.

Loading...

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj