Wiadomości

  • 24 marca 2024
  • wyświetleń: 1017

Zbliża się Dzień Bezdomnych Zwierząt. Zanim kupisz czworonoga, zajrzyj do schroniska

4 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt. To idealna okazja, żeby zwrócić uwagę na los bezdomnych psów i kotów. Pomyślmy wtedy o ich codziennych trudach i cierpieniu, szczególnie tych żyjących na ulicy czy w schroniskach i zastanówmy się, co możemy zrobić, by im pomóc.

Psy i koty czekają na adopcję w Schronisku Miejskim w Bielsku-Białej
Psy i koty czekają na adopcję w Schronisku Miejskim w Bielsku-Białej · fot. Schronisko Miejskie w Bielsku-Białej


- Podstawą zapobiegania bezdomności zwierząt jest ich kastracja oraz czipowanie. Zaletą kastracji jest nie tylko przeciwdziałanie niekontrolowanemu mnożeniu się zwierząt, ale również zminimalizowanie ryzyka zachorowań na niektóre nowotwory, zmniejszenie agresji i chęci ucieczki. Dodatkowo zwierzęta wykastrowane nie będą znaczyć terenu. Czipowanie zwierząt to w wielu przypadkach jedyny skuteczny sposób na odnalezienie zaginionych lub skradzionych zwierząt - informuje Krystyna Rejmańska z Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Zanim kupisz psa czy kota, sprawdź, ile psich i kocich nieszczęść czeka w schroniskach na nowy dom. Różnorodność schroniskowych psów i kotów pozwoli wybrać odpowiedniego przyjaciela dla siebie. W schronisku dla bezdomnych zwierząt znajdziemy zarówno małego kundelka, jak i pięknego, dużego owczarka niemieckiego.

Warto też udostępniać w mediach społecznościowych posty dotyczące adopcji czworonogów oraz wspierać zbiórki na bezdomne zwierzaki. - W tym wyjątkowym dniu apelujemy o dom dla każdego bezdomnego zwierzęcia. Adoptowany zwierzak będzie wiernym, kochającym członkiem rodziny. Adoptując zwierzę ze schroniska, ratujesz mu życie - dodaje Rejmańska.

W Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej behawiorystka oraz wolontariusze doradzą oraz pomogą wybrać odpowiedniego psa lub kota. Schronisko można odwiedzać od poniedziałku do piątku w godz.11.00-16.00, w czwartki 11.00-17.00 i w soboty 11.00-14.00.

Zainteresowanych adopcją, wsparciem finansowym czy wolontariatem schronisko zaprasza do kontaktu i odwiedzin strony internetowej oraz fanpage'a na Facebooku.

kr / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "schronisko" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

schronisko

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "schronisko" podaj