bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 stycznia 2022
  • wyświetleń: 1646

Male zainteresowanie szczepieniami. Ograniczenia w punkcie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Ważna informacja dla osób, które chcą zaszczepić się przeciwko Covid-19. Zmiany dotyczą punktu szczepień w hali pod Dębowcem przy ul. Karbowej 26 w Bielsku-Białej. Tymczasem apel o szczepienie się do mieszkańców województwa śląskiego wystosowali radni Sejmiku Województwa Śląskiego.

szczepienie, szeczpionka, koronawirus
Male zainteresowanie szczepieniami. Ograniczenia w punkcie · fot. mp / bielsko.info


Z uwagi na niskie zainteresowanie, w tym tygodniu punkt szczepień pod Dębowcem będzie czynny tylko 31 stycznia i 1 lutego (dziś i jutro). Od przyszłego tygodnia punkt będzie czynny tylko we wtorki w godzinach 15.00 - 18.00.

We wtorki w punkcie w dalszym ciągu będzie obecny lekarz, dzięki czemu możliwe będzie szczepienie dzieci.
Oczywiście, w Bielsku-Białej nadal czynny jest punkt szczepień w Centrum Handlowym Gemini Park przy ul. Leszczyńskiej 20. Punkt szczepień znajduje się na pierwszym piętrze w lokalu obok części restauracyjnej, jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00 - 19.00, tel. 661 050 155.

Na ostatniej sesji Sejmiku Województwa Śląskiego, 24 stycznia radni wystosowali apel do mieszkańców województwa śląskiego dotyczący szczepień przeciwko Covid-19.

W dokumencie czytamy: Wobec nasilania się pandemii Covid-19 w całym kraju, codziennie tysięcy zachorowań i setek zgonów z tego powodu oraz narastającego przeciążenia systemu ochrony zdrowia, my radni Województwa Śląskiego apelujemy do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego, którzy jeszcze nie zaszczepili się przeciwko Covid-19, aby bezzwłocznie to uczynili. Szczepienia są naukowo potwierdzonym, najlepszym i bezpiecznym sposobem zapobiegania ciężkiemu przebiegowi Covid-19 oraz hospitalizacjom i zgonom z jego powodu. Wobec narastania odsetka zakażeń szczególnie zakaźnym wariantem Omikron, apelujemy również do wszystkich już zaszczepionych dwoma dawkami o przyjęcie dawki przypominającej szczepionki, kiedy tylko będzie to ze względów medycznych wskazane, co jest niezbędne dla jak najlepszej ochrony przed tym wariantem koronawirusa.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj