Wiadomości

  • 3 stycznia 2023
  • 9 stycznia 2023
  • wyświetleń: 5164

Podbeskidzie wygrało z sanepidem w sądzie

TS Podbeskidzie wygrało sprawę dotyczącą nałożenia kary na klub przez państwowy powiatowy inspektorat sanitarny. Chodziło o rzekome naruszenie przepisów "covidowych" przy organizacji meczu z Legią Warszawa w styczniu 2021 roku. Postępowanie administracyjne zostało umorzone, a klub odzyskał 30 tysięcy złotych.

stadion miejski
Podbeskidzie wygrało z sanepidem w sądzie · fot. UM Bielsko-Biała


Tuż po meczu, który według obowiązujących wtedy przepisów odbywał się bez publiczności, wszystkie osoby, które opuszczały stadion, zostały wylegitymowane przez funkcjonariuszy policji. Jak informował klub, oprócz obsługi imprezy na obiekcie obecnych było kilkanaście zaproszonych osób. Jak zapewniał rzecznik miejskiej spółki, w trakcie spotkania zachowane zostały wszelkie zasady bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego, a część z obecnych osób miała przeprowadzone testy antygenowe na obecności koronawirusa. Pisaliśmy o tym w artykule: Kontrole policji po niedzielnym meczu Podbeskidzia z Legią.

"Zarząd Klubu TS Podbeskidzie S.A. z siedzibą w Bielsku-Białej informuje, że po rozpatrzeniu wniesionej przez Klub skargi, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach Wyrokiem z dnia 18 października 2022 roku uchylił Decyzję Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Katowicach z dnia 4 stycznia 2022 roku oraz poprzedzająca ją Decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bielsku-Białej z dnia 16 lutego 2021 roku i umorzył prowadzone postępowanie administracyjne" - czytamy w komunikacie bielskiego klubu.

Podbeskidzie informuje, że na mocy powyższych decyzji Klub został ukarany karą pieniężną w wysokości 30 tysięcy złotych za naruszenie przepisów "covidowych" przy organizacji meczu z Legią Warszawa w dniu 31 stycznia 2021 roku. Klub nie podzielając argumentacji sanepidu złożył stosowne odwołanie do organu wyższej instancji, a następnie skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

"Wyrok jest ostateczny, a pobrana w wyniku egzekucji administracyjnej kwota pieniężna została zwrócona" - czytamy na stronie internetowej TS Podbeskidzie.

ar / bielsko.info

źródło: TS Podbeskidzie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj