bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 grudnia 2021
  • 3 stycznia 2022
  • wyświetleń: 4811

W pożarze stracili dach nad głową. Zbiórki dla rodzin z ul. Laskowej

Na portalu zrzutka.pl ruszyły zbiórki dla rodzin, które ucierpiały podczas niedzielnego pożaru domu o drewnianej konstrukcji przy ulicy Laskowej. - Cudem wybudzeni ze snu, uciekaliśmy przed ogniem, zabierając tylko podstawowe ubrania - piszą pogorzelcy na stronie zbiórki.

Reklama

W pożarze stracili dach nad głową. Zbiórki dla rodzin z ul. Laskowej
W pożarze stracili dach nad głową. Zbiórki dla rodzin z ul. Laskowej · fot. zrzutka.pl


O pożarze przy ulicy Laskowej pisaliśmy w artykule "Groźny pożar przy ul. Laskowej. Dwie osoby poszkodowane!". Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali około godziny 3.00 w nocy. Według zgłoszenia palił się dach budynku o konstrukcji drewnianej.

Na portalu zrzutka.pl ruszyły zbiórki dla rodzin, które mieszkały w zniszczonym budynku. - W nocy, drugiego dnia Świąt, w wyniku pożaru, straciliśmy dom, w którym mieszkaliśmy razem z rodziną od naszego ślubu, ponad 40 lat. Cudem wybudzeni ze snu, uciekaliśmy przed ogniem, zabierając tylko podstawowe ubrania - opisują pogorzelcy na stronie zbiórki. - W tych najtrudniejszych chwilach naszego życia doświadczyliśmy ogromnej troski ze strony sąsiadów, znajomych, bliskich i zupełnie obcych - dodają.

W budynku przy ul. Laskowej znajdowały się dwa mieszkania, które obecnie nie nadają się do zamieszkania. Pomieszczenia, które zajmowały piętro domu, doszczętnie spłonęły. Z kolei parter domu ogień oszczędził, ale w wyniku całkowitego spalenia górnej części domu i akcji ratowniczej, większość rzeczy, które znajdowały się w tej części, czyli meble i pamiątki, zostały zniszczone. Jedna część mieszkania uległa zapadnięciu, kolejna - zalaniu.

- Mimo ogromnego przywiązania i sentymentu do miejsca, nie jesteśmy w stanie odbudować naszego domu. Tym samym "Zrzutka", którą organizujemy nie będzie przeznaczona na ten cel. Pieniądze, które zbieramy chcemy przeznaczyć na zakup najpotrzebniejszych rzeczy, które pomogą nam rozpocząć życie w nowym miejscu. Dziękujemy za wszelką pomoc. Łączymy wyrazy szacunku i wdzięczności - podkreślają.Ponadto w Domu Kultury w Olszówce prowadzona jest zbiórka ubrań oraz m.in. pościeli i sprzętu AGD dla osób poszkodowanych w niedzielnym pożarze. DK w Olszówce prowadzi dyżury:
  • 29 grudnia - 10.00 - 17.00
  • 30 grudnia - 7.30 -18.30
  • 31 grudnia - 8.00 -15.00
  • Od 2 stycznia DK będzie czynny od 8.00 - 20.00


Loading...

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.