bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 grudnia 2021
  • 27 grudnia 2021
  • wyświetleń: 14829

IX Góralska Pasterka w Straconce. To było bardzo wyjątkowe wydarzenie

Tradycyjna Msza Święta w góralskiej oprawie odbyła się punktualnie o północy w kościele Matki Bożej Pocieszenia w Straconce. Dźwięki kolęd i pastorałek granych na góralską nutę co roku przyciągają tłumy. Blisko dwugodzinny zapis kolędowania na łamach portalu bielsko.info

ReklamaGóralskie kazanie podczas Eucharystii wygłosił ksiądz Wojciech Pal, góral z Sopotni Małej, dziś rezydent w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej. Tradycyjnie po zakończonej Mszy Świętej wierni pozostali w świątyni. Kolędy rozbrzmiewały do godziny 2.30. Na sam koniec podobnie jak w ubiegłych latach została zagrana "Sarna".

Lokalną tradycją stało się także późniejsze kolędowanie do białego rana w strażnicy OSP Straconka. To nieoficjalna część spotkania przy smakołykach przygotowanych przez lokalne gospodynie i trunkach domowej roboty sporządzonych wedle tajnych receptur pielęgnowanych przez lata.

Loading...

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.