bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 grudnia 2021
  • wyświetleń: 3850

Ciągłe uszkodzenia bramownicy na Kwiatkowskiego. Jest apel radnych

Do władz Bielska-Białej trafiła interpelacja grupy radnych klubu Wspólnie dla Bielska-Białej w sprawie "podjęcia działań dotyczących kompleksowej wymiany źle zainstalowanej bramownicy ograniczającej skrajne wysokości samochodów przy ulicy Kwiatkowskiego".

Reklama

Bramownice na ul. Kwiatkowskiego nadal są monitorowane
Bramownice na ul. Kwiatkowskiego nadal są monitorowane · fot. MZD Bielsko-Biała


- Niemal każdego dnia dostajemy informacje o zniszczeniach lub znaczących uszczerbkach technicznych na bramownicy ograniczającej skrajne wysokości usytuowanej przy ulicy Kwiatkowskiego. Zgodnie z przekazanymi informacjami tylko w ostatnich miesiącach dochodziło do kilkunastu napraw i bieżących remontów tej bramownicy, która w naszej subiektywnej opinii jest niewłaściwie zamontowana przez co nie spełnia oczekiwanych norm, wymogów oraz standardów zgodnych z bezpieczeństwem ruchu drogowego (BRD) - zauważają w swojej interpelacji radni Maksymilian Pryga, Karol Markowski oraz Roman Matyja z klubu Wspólnie dla Bielska-Białej.

Loading...


- Dlatego działając w imieniu mieszkańców oraz kierowców zwracamy się z wnioskiem, aby jednostki podległe panu prezydentowi z Miejskim Zarządem Dróg na czele zmieniły sposób mocowania lub opracowały inną koncepcję ograniczającą skrajne wysokości przy ulicy Kwiatkowskiego, tak aby nie dokonywać kolejnych napraw czy remontów oraz nie ponosić dodatkowych kosztów - dodali członkowie Rady Miejskiej.

Jak zauważyli samorządowcy, "utrzymywanie źle zamontowanej instalacji naraża gminę na dodatkowe i nieuzasadnione koszty remontów, które mogłyby z powodzeniem zostać przeznaczone na inne cele dotyczące szeroko rozumianej poprawy infrastruktury drogowej". - Ufamy, że w trosce o dyscyplinę finansów publicznych zostaną podjęte stosowne działania kierunkowe w zakresie opisanego problemu jeżeli tylko zajdą ku temu uzasadnione podstawy prawne, logistyczne oraz finansowe - podsumowali radni.

Do sprawy będziemy wracać.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.