bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2450

Dziewięciu pedagogów otrzymało tytuł nauczyciela mianowanego

W sali konferencyjnej budynku Urzędu Miasta przy ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32 stopień nauczyciela mianowanego odebrało 22 grudnia dziewięciu pedagogów z różnych typów szkół w Bielsku-Białej. Podczas uroczystości nowo mianowani nauczyciele złożyli ślubowanie i odebrali akty mianowania.

Reklama

Dziewięciu pedagogów otrzymało tytuł nauczyciela mianowanego
Dziewięciu pedagogów otrzymało tytuł nauczyciela mianowanego · fot. UM Bielsko-Biała


- Szanowni państwo, nie każdy ma tyle szczęścia, co wy. Macie kumulację przed świętami, bo na pewno pod choinką czeka na was mnóstwo podarków, ale również uczestniczycie dziś w podniosłym momencie spełnienia zawodowych marzeń. Serdecznie wam tego gratuluję. Każdy z nas dąży do tego, żeby być dostrzeganym, żeby zdobywać kolejne szczeble awansu zawodowego i być zadowolonym ze swojej pracy. A praca nauczyciela to, uważam, misja. Życzę wam, abyście byli spełnieni, aby ta misja przynosiła wam wiele radości, ale też wiele motywacji. Samych najlepszych wyników do osiągnięcia, jak najwięcej wykształconej młodzieży. I wszystkiego najlepszego z okazji świąt, zarówno ode mnie, jak i od prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego - mówił zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia.

Po tym nastąpił najważniejszy punkt uroczystości - ślubowanie. - To moment złożenia najważniejszej przysięgi - przysięgacie państwo, że będzie się opiekować, wychowywać i nauczyć dzieci. Proszę o powstanie i powtórzenie słów przysięgi - mówiła do zebranych naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego Ewa Szymanek-Płaska.

Dziewięcioro nauczycieli powtórzyło słowa: Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela, wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju, osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

Akty mianowania i okolicznościowe kalendarze miejskie nauczyciele otrzymali z rąk zastępcy prezydenta miasta.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.