bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1282

Trwa kampania społeczna "Zaangażuj się! Działaj!"

Chcą pokazać młodym osobom z Bielska-Białej i okolic, dlaczego warto angażować w projekty społeczne i wolontariaty. Wszystko w ramach kampanii społecznej "Zaangażuj się! Działaj!" stworzonej przez Fundację Zróbmy.To.

Reklama

Trwa kampania społeczna "Zaangażuj się! Działaj!"
Trwa kampania społeczna "Zaangażuj się! Działaj!" · fot. instagram.com/zaangazuj_sie


W mediach społecznościowych fundacja prezentuje krótkie wypowiedzi wolontariuszy/-ek i koordynatorów/-ek wolontariatu, dzielących się swoim doświadczeniem z innymi.

Dla Ani, wolontariuszki pracującej w schronisku i szkolnym kole Caritasu, wolontariat to zastrzyk dobrej energii i radości. Z kolei Zofia, wolontariuszka w organizacjach studenckich, ceni sobie w nim to, że można się nauczyć wielu ważnych rzeczy, np. jak zarządzać projektem w czasie i ludźmi oraz jak reagować w trudnej kryzysowej sytuacji. Wolontariat daje też, według zaangażowanego m.in. w działania projektu redakcjaBB Wojtka możliwość zdobycia doświadczenia, którym można pochwalić się przed pracodawcą, mimo młodego wieku. Możliwość zmieniania otoczenia - nieprzyjmowanie biernej postawy, rozkładanie rąk i mówienie, że się nie da, tylko aktywne działanie i dążenie do zmiany rzeczy, z którymi się nie zgadzamy.

Działacz społeczny Mateusz dodaje Nikt nie rodzi się z doświadczeniem i to właśnie działanie pomoże wam je zdobyć i odnaleźć miejsce, w którym czujecie się dobrze. Od czego zacząć? Zofia podpowiada - są grupy na FB z wolontariatami. Możesz zacząć od czegoś małego, dostępnego np. WOŚP, Szlachetna paczka, bo jest tam mnóstwo życzliwych i miłych osób, a później angażować się w organizacje studenckie czy młodzieżowe rady miasta.

Jeżeli ktoś chce zaangażować się w projekty społeczne, wolontariat albo ma własny pomysł na działania, to na instagramie @zaangazuj_sie znajdzie rady od wolontariuszy/ek i działaczy/ek społecznych z przeróżnych projektów. Na pytania odpowiadają wolontariusze/ki m.in. festiwali filmowych i fotograficznych, schroniska dla zwierząt, organizacji studenckich, akcji charytatywnych i wielu innych. Dzięki angażowaniu się w działania społeczne można nie tylko zyskać cenne doświadczenie, które może przydać się przy poszukiwaniu pierwszej pracy, ale przede wszystkim jest to okazja do poznania nowych znajomych.

Trwa kampania społeczna "Zaangażuj się! Działaj!"
Trwa kampania społeczna "Zaangażuj się! Działaj!" · fot. Fundacja Zróbmy.to


Projekt Mocne Strony Młodych jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Można również dołączyć do projektu redakcjaBB - by, jak Mateusz, rozpocząć swoją przygodę z dziennikarstwem: W redakcji zacząłem tworzyć swoje pierwsze teksty i uczestniczyć w pełni w życiu miasta. Wywiady z ciekawymi ludźmi, tworzenie relacji z wydarzeń kulturalnych, organizacja redakcyjnych eventów, cotygodniowe warsztaty pogłębiające naszą wiedzę - to wszystko rzeczy, które wydawały się wcześniej być domeną dorosłych i doświadczonych ludzi.

Więcej informacji na stronie Zaangażuj się! Działaj! i na Instagramie @zaangazuj_sie.

Kampania społeczna Zaangażuj się! Działaj! została zrealizowana w ramach Centrum Aktywności Społecznej Centrum Miasta finansowanego ze środków Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz projektu Mocne Strony Młodych realizowanego z dotacji Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego ze środków EOG.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.