Wiadomości

  • 15 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2805

Przy ul. Krasińskiego powstanie centrum zdrowia psychicznego

Centrum zdrowia psychicznego powstanie przy ul. Krasińskiego 28 w Bielsku-Białej. Bielska gmina użyczyła budynek po byłej siedzibie Beskidzkiej Izby Lekarskiej powiatowi bielskiemu. - Przed nami remont i adaptacja obiektu pod nową działalność. Szacujemy te prace na ponad 2 mln zł. Docelowo myślimy o trzecim takim centrum, które chcemy zlokalizować w Czechowicach-Dziedzicach - mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

Przy ul. Krasińskiego powstanie centrum zdrowia psychicznego
Przy ul. Krasińskiego powstanie centrum zdrowia psychicznego · fot. Powiat bielski


Beskidzkie Centrum Psychiatrii - Olszówka, której organem prowadzącym jest Powiat Bielski realizuje program pilotażowy od 1 września 2018 r. w ramach Centrum Zdrowia Psychicznego, który polega na tworzeniu centrów zdrowia psychicznego. Przy ul. Krasińskiego będą mieściły się: poradnia zdrowia psychicznego, oddział dzienny, punkt konsultacyjny działający 24 h/dobę oraz tzw. zespół środowiskowy. Ten ostatni składa się z lekarza i pielęgniarki i jest zespołem wyjazdowym, który konsultuje pacjenta w jego domu.

Będzie to już drugie takie centrum, pierwsze działa w siedzibie szpitala - przy ul. Olszówka. - Nasz szpital obsługuje mieszkańców powiatu i miasta, to ok. 260 tysięcy dorosłych. Minister zdrowia od dawna sugerował utworzenie drugiego centrum, ale wcale nie było łatwo znaleźć odpowiedniego budynku - mówi starosta Płonka.

Plan jest taki, aby centrum zdrowia psychicznego przy ul. Krasińskiego zaczęło przyjmować pacjentów już w przyszłym roku.

mp / bielsko.info

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.