Wiadomości

  • 14 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2939

Co dalej z rozbudową Szkoły Podstawowej nr 23?

Kiedy nastąpi długo oczekiwana przez mieszkańców Kamienicy rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 23? Dopytuje o to w swojej interpelacji do władz miasta radny Roman Matyja z klubu Wspólnie dla Bielska-Białej.

Szkoła podstawowa nr 23
Co dalej z rozbudową Szkoły Podstawowej nr 23? · fot. bielsko.info


Sprawę rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 3 w Bielsku-Białej poruszaliśmy m.in. rok temu w artykule "Rozbudowa SP 23 ruszy najwcześniej pod koniec 2022 roku". Teraz kwestia przeprowadzenia inwestycji ponownie powróciła za sprawą interpelacji radnego Romana Matyji. - Od kilku lat staram się o rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 23 w Kamienicy, Działania te, są wspierane przez rodziców dzieci uczęszczających do tej szkoły, oraz Rady Osiedla. Wszyscy czekamy kiedy wreszcie ruszą prace budowlane - zauważył przedstawiciel bielszczan.

- Z informacji jakie posiadam, to miasto jest w postępowaniu administracyjnym, dotyczącym wywłaszczenia terenu na cele oświatowe. Jednak przedłużająca się procedura powoduje, że mieszkańcy zaczynają wątpić, czy ta inwestycja zostanie przez miasto wykonana - dodał radny klubu "Wspólnie dla Bielska-Białej, który poprosił o szczegółowe informacje z postępowania wywłaszczeniowego, z podaniem konkretnych dat i działań z tym związanych. - No i zasadnicze pytanie do pana prezydenta, czy Szkoła Podstawowa w Kamienicy ma szansę na rozbudowę, jeżeli tak, to w jakim horyzoncie czasowym? - podsumował Matyja.

Do sprawy wrócimy.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.