bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1693

Dzięki konkursowi Kotełkowa Drużyna może wygrać nowy samochód

Jeszcze tylko kilka dni na portalu ratujemyzwierzaki.pl trwa zbiórka środków na zakup nowego samochodu dla Kotełkowej Drużyny z Bielska-Białej. Stowarzyszenie zajmuje się pomocą kotom, ale także niekiedy innym czworonogom, z naszego miasta oraz okolic.

Reklama

Dzięki konkursowi Kotełkowa Drużyna może wygrać nowy samochód
Dzięki konkursowi Kotełkowa Drużyna może wygrać nowy samochód · fot. Kotełkowa Drużyna


Dotychczasowy samochód, który był używany przez stowarzyszenie, nosił nazwę "KOTełkowóz". - To tym autem są zawożone koty do lecznic, to ten samochód jeździ dokarmiać koty do Szczyrku - w tym na Biały Krzyż, co w zimie jest szczególnie ekstremalne. Tym autem dojeżdża do naszej siedziby, gdzie są koty czekające na nowy dom, przewozi karmę, żwirek, klatki-lapki, domki dla kotów, drapaki i wszystko co dostaniemy od darczyńców, gażety i fanty na bazarki i kiermasze, to ten pojazd jeździ na łapanie kotów na sterylizacje, wizyty przedadopcyjne i adopcje i do schroniska - wyjaśnia Kotełkowa Drużyna.- Obecny egzemplarz jest już trzecim wcieleniem (dwa poprzednie po przejechaniu tysiecy kilometrów, w służbie kotom, odmówiły dalszej jazdy). Niestety, KOTełkowóz już przy kupnie, nie był pierwszej młodości, a i licznik swoje już miał naliczone. Teraz, po kilku latach i kolejnych tysiacach kilometrów (tylko w tym roku około 26 tys.), jest już mocno leciwy i wyeksploatowany, więc coraz częściej zdażają mu się awarie, niestety coraz poważniejsze. Niedomaga mechanicznie, blacharsko, elektrycznie. Co coś uda się naprawić to coś innego się sypie. Nieuchronnie zbliża się czas, kiedy pomimo reanimacji może już nie ruszyć - dodaje stowarzyszenie z Bielska-Białej.

Dzięki konkursowi Kotełkowa Drużyna może wygrać nowy samochód
Dzięki konkursowi Kotełkowa Drużyna może wygrać nowy samochód · fot. Kotełkowa Drużyna


- Dzięki portalowi Ratujmy Zwierzaki możemy wziąć udział w konkursie w którym nagrodą może być właśnie nowy samochód. Potrzebujemy jednak do tego Waszej pomocy. Na założoną na naszą organizację skarbonkę, potrzebne są wpłaty. Nawet najmniejsze, ale liczy się ilość osób które wpłacą datek - podkreślają miłośnicy zwierząt ze stolicy Podbeskidzia.

Kotełkowa Drużyna zbiera środki na nowy samochód
Kotełkowa Drużyna zbiera środki na nowy samochód · fot. Kotełkowa Drużyna


Konkurs trwa do 16 grudnia, a pięć organizacji z największą ilością darczyńców (liczy się osoba, nawet jeśli dokona kilku wpłat, będzie liczona jako jedna) otrzyma samochód. Pieniądze wpłacone do skarbonki trafią do Kotełkowej Drużyny na dalszą działalność statutową. - Dlatego też bardzo prosimy o wpłaty, udostępnianie, namawianie znajomych do wpłat. Jest w Was wielka siła, co nieraz udowadnialiście, dlatego bardzo liczymy że dzięki Wam teraz też się uda - podsumowuje organizacja.

Wpłat można dokonywać tutaj.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.