bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 grudnia 2021
  • wyświetleń: 3101

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej uruchamia oddziały covidowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej ponownie uruchamia oddziały covidowe. Decyzja ma związek z rosnąca liczbą zachorowań na COVID-19.

Reklama

szpital wojewódzki
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej uruchamia oddziały covidowe · fot. bielsko.info


- Oddział Laryngologii i Onkologii Laryngologicznej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, zgodnie z decyzją wojewody śląskiego, dostosowano wyłącznie do hospitalizacji osób chorych na COVID-19. Na oddziale znajduje się 20 łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem. W związku z rosnącą liczbą osób zakażonych SARS-CoV-2, pacjenci chorzy na COVID-19, hospitalizowani są również na Oddziale Gastroenterologicznym i Chorób Wewnętrznych. Dla chorych przygotowano tam 22 łóżka - informuje Anna Szafrańska, rzeczniczka prasowa bielskiej placówki.

Jak dodała przedstawicielka bielskiej lecznicy, najcięższe przypadki niewydolności oddechowej osób cierpiących na COVID-19 leczone są na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

W Szpitalu Wojewódzkim normalnie pracują wszystkie poradnie.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj