Wiadomości

  • 29 listopada 2021
  • 30 listopada 2021
  • wyświetleń: 10005

Koronawirus: zostają wprowadzone ograniczenia od 1 grudnia

Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił w poniedziałek, 29 listopada podczas konferencji prasowej, że zostaje wprowadzony tzw. "pakiet alertowy obostrzeń". Nowe ograniczenia będą obowiązywały od 1 grudnia. To reakcja rządu na wykrywany w kolejnych państwach wariant Omikron koronawirusa.

obostrzenia koronawirus


- Zmniejszamy limity z 75 proc. do 50 proc. zapełnienia w gastronomii, hotelach, kulturze, kościołach, obiektach sportowych. Osoby zaszczepione nie będą uwzględniane w tych limitach - poinformował Adam Niedzielski.

- Zmniejszamy też limit ze 150 do 100 osób dla imprez typu wesela, komunie, dyskoteki. W imprezach sportowych z 500 do 250. Ostatnia ważna zmiana - w punktach typu siłownia, strefa fitness, targi, konferencje podnosimy limit do 1 osoby na 15 m kw - przekazał minister.

obostrzenia koronawirus


Kolejnym elementem jest zmiana zasad dla podróżujących do Polski z krajów non-Schengen. Wydłużono kwarantannę do 14 dni, a zwolnienie z kwarantanny może być od ósmego dnia po wykonaniu testu PCR - zaznaczył minister zdrowia.

Ponadto wydano zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich (Botswana, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibia, RPA i Zimbabwe), które są uznane za kraje szczególnego ryzyka. Osoby wracające z tych krajów, niezależnie jaką drogą, będą miały wydłużoną kwarantannę do 14 dni. Nie ma możliwości zwolnienia testem z takiej kwarantanny - poinformował Adam Niedzielski.

Obostrzenia będą obowiązywały od 1 grudnia do 17 grudnia.

ar / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj