bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 listopada 2021
  • wyświetleń: 1543

Będą systemowe wizyty młodzieży w Zakładzie Gospodarki Odpadami

Jak zapowiedział w odpowiedzi na interpelację radnego Rafała Ryplewicza zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia, Wydział Edukacji i Sportu bielskiego Urzędu Miejskiego zaplanuje we wskazanych szkołach systemowe wizyty młodzieży w Zakładzie Gospodarki Odpadami.

Reklama

Śmieci po nowemu. Konsultacje na temat gospodarki odpadami
Będą systemowe wizyty młodzieży w Zakładzie Gospodarki Odpadami · fot. ZGO w Bielsku-Białej


Przypomnijmy, jak pisaliśmy w tym artykule, do władz Bielska-Białej trafiła interpelacja radnego Rafała Ryplewicza w sprawie "w sprawie rozważenia poszerzenia edukacji proekologicznej o organizowanie systemowych wizyt młodzieży z bielskich szkół średnich w Zakładzie Gospodarki Odpadami". Samorządowiec zwrócił się do władz miasta z zapytaniem czy prezydent Bielska-Białej jest skłonny do rozważenia rozpoczęcia systemowych wizyt młodzieży z bielskich szkół średnich w ZGO, tak aby każdy z uczniów miał okazję raz w życiu zobaczyć to miejsce.

Na interpelację członka bielskiej Rady Miejskiej odpowiedział Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej. - Miasto Bielsko-Biała chętnie wspiera wszelkie inicjatywy, które mają na celu podnoszenie świadomości mieszkańców, kształtowanie właściwych postaw ekologicznych oraz realizację założeń idei zero waste. Z zakresu gospodarki odpadami podejmowanych jest szereg działań edukacyjno-informacyjnych, których forma z roku na rok jest coraz bardziej atrakcyjna. Tym bardziej cieszę się, że proponowane mieszkańcom naszego miasta wydarzenia spotkały się z aprobatą - czytamy w odpowiedzi samorządowca.

- Zakład Gospodarki Odpadami od lat przyjmuje wycieczki z różnych szkół położonych nie tylko w Bielsku-Białej, ale również w sąsiednich gminach, dlatego tym bardziej podejmie się ugoszczenia cyklicznych wycieczek uczniów uczęszczających do bielskich szkół średnich. Tym samym uprzejmie informuję, że zgodnie z pana wnioskiem Wydział Edukacji i Sportu zaplanuje we wskazanych szkołach systemowe wizyty młodzieży w ZGO S.A - dodał zastępca prezydenta naszego miasta.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.