bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 listopada 2021
  • wyświetleń: 1744

[FOTO] MZD odmalowało przejście. Pojawiły się nowe zanieczyszczenia

Najpierw edukacja i rozmowy podczas lekcji w szkole, później zgłoszenia na policję. Tak Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej będzie postępował ze sprawcami szkód wciąż odbijającymi podeszwy butów na elewacji nowego przejścia podziemnego pod ul. Cieszyńską w centrum Wapienicy.

Reklama

MZD odmalowało przejście. Pojawiły się nowe zanieczyszczenia - 16.11.2021 · fot. MZD Bielsko-Biała


Kilka miesięcy temu informowaliśmy mieszkańców o chuligańskich aktach, polegających na odbijaniu odcisków zelówek na ścianach przejścia. - Od tego czasu ściany obiektu zostały ponownie pomalowane. Niestety elewacje znów zapełniają się nowymi śladami po butach. Pracownicy MZD postanowili więc działać dwutorowo: prewencyjnie oraz poprzez egzekucję prawa. W tym celu rozmawiają z dyrekcjami pobliskich szkół. Dzięki ich przychylności w najbliższym czasie odbędą się w nich zajęcia poświęcone tematowi poszanowania wspólnej własności - informuje miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

- Druga droga prowadzi jednak przez komisariat policji. Dzięki zainstalowanemu w przejściu monitoringowi, drogowcy rejestrują poszczególne zdarzenia. Posiadane nagrania będą przekazane policji, a ta ma spore szanse dotarcia do sprawców kolejnych zniszczeń. Być może następny remont przejścia odbędzie się już na ich koszt - dodaje MZD.

mp / bielsko.info

źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.