bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 listopada 2021
  • 19 listopada 2021
  • wyświetleń: 1594

Już po raz 16. organizują zbiórkę makulatury na rzecz koni

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Auchan" podaj

Za nami:

Klub Gaja wraz z Galerią Auchan w Bielsku-Białej i EkoWtór Jakubiec organizuje już po raz 16. zbiórkę makulatury dla koni. Od 15 do 22 listopada Klub Gala wraz z partnerami akcji zaprasza wszystkich chętnych do włączenia się w akcję „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” i przywożenia makulatury do specjalnie oznakowanego kontenera przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej.

Już po raz 16. organizują zbiórkę makulatury na rzecz koni
Już po raz 16. organizują zbiórkę makulatury na rzecz koni · fot. Klub Gaja


- Podtrzymywanie tradycji zbiórki makulatury pod bielskim Auchan stało się dla Klubu Gaja wręcz obowiązkiem społecznym. Bielszczanie i firmy z całego regionu dopytują się o tą akcję chcąc podzielić się z nami tym, co uzbierali w ciągu wielu miesięcy. Nie chcemy zawieść tych wszystkich chętnych dla których środowisko naturalne i pomaganie zwierzętom ma znaczenie. Bardzo dziękuję ludziom, instytucjom i firmom wspierającym tą inicjatywę z dobrej woli i chęci niesienia pomocy - mówi Jacek Bożek, lider Klubu Gaja.

Konie uratowane przez Klub Gaja wymagają szczególnej opieki i leczenia ze względu wiek i stan zdrowia. Staruszka Pegaza - pierwszego konia uratowanego przez Klub Gaja z rzeźni, czeka zabieg chirurgiczny usunięcia chorego zęba, korekcja uzębienia i konsultacje ortopedyczne w klinice dla koni pod Poznaniem. Pegaz cierpi na syndrom EORTH i zaawansowaną próchnicę. Pomimo stałych zabiegów dentystycznych, z ósemki Pegaza pozostał jedynie szkielet, uniemożliwia to standardowy zabieg tarnikowania. Jest on niemożliwy w warunkach stajennych. Musimy przewieźć go do kliniki. Razem z Pegazem do kliniki pojedzie White Lady, która będzie miała korekcję uzębienia, diagnostykę ginekologiczną w kierunku sprawdzenia guzów endometrialnych oraz prawdopodobnie zabieg waginoplastyki.

Już po raz 16. organizują zbiórkę makulatury na rzecz koni
Już po raz 16. organizują zbiórkę makulatury na rzecz koni · fot. Klub Gaja


Przynosząc makulaturę pod Auchan możesz pomóc uratowanym koniom! Zebrane środki ze zbiórek makulatury Klub Gaja przeznacza na koszty m.in. utrzymania, leczenia, terapii, opieki weterynaryjnej, kowalskiej, dentystycznej uratowanych koni. - Zbiórki makulatury pod hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej stała się już tradycją. Myślę, że równie ważnym aspektem związanym ze zbieraniem i przetwarzaniem makulatury jest aspekt środowiskowy. Ponowne użycie starego papieru to nie tylko ochrona drzew, ale również oszczędność energii, wody i innych zasobów. Ma to szczególne znaczenie w dobie postępującej katastrofy klimatycznej - dodaje Jarosław Kasprzyk z Klubu Gaja.

Partnerami organizacji bielskiej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie" Klubu Gaja są hipermarket Auchan w Bielsku-Białej oraz firma Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej.

mp / bielsko.info
źródło: Klub Gaja

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Auchan

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Auchan" podaj