bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 maja 2021
  • wyświetleń: 1678

Zbiórka makulatury dla koni w Auchan po raz piętnasty!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Auchan" podaj

Za nami:

Klub Gaja wraz z Galerią Auchan w Bielsku-Białej i EkoWtór Jakubiec organizują już po raz 15. zbiórkę makulatury dla koni znajdujących się pod opieką stowarzyszenia. W dniach 21 -31 maja zapraszają wszystkich chętnych do włączenia się w akcję „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” i przywożenia papierowych odpadów do specjalnie oznakowanego kontenera przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej.

konie, fundacja gaja
White Lady od 10 lat pod opieką Klubu Gaja · fot. Fundacja Gaja


Akcja na rzecz ratowania koni w Bielsku-Białej stała się już tradycją. Dzięki zaangażowaniu się bielszczan i mieszkańców okolic oraz pracowników hipermarketu w ubiegłym roku udało się zebrać ponad 21 ton makulatury!

Zebrane środki ze zbiórek makulatury Klub Gaja przeznacza na koszty m.in. utrzymania, leczenia, terapii, opieki weterynaryjnej, kowalskiej, dentystycznej uratowanych koni.

White Lady widoczna na powyższym zdjęciu jest podopieczną Klubu Gaja od 10 lat. Obecnie ma 23 lata. Choruje na wrzody, nowotwór tarczycy, syndrom shiversa, astmę, ma problemy z sercem i jajnikami, cierpi na katalepsję oraz przebyła ochwat. Cały czas wymaga opieki i specjalistycznego leczenia.

Pegaz widoczny na zdjęciu poniżej to pierwszy uratowany koń przez Klub Gaja. Jako źrebię miał trafić do rzeźni. Ma teraz 23 lata, cierpi na końską astmę oraz syndrom EOTRH przez co wymaga częstszych zabiegów dentystycznych. Z racji wieku ma też problemy z lędźwiami. Przynosząc makulaturę pod Auchan możemy pomóc uratowanym koniom!

konie, fundacja gaja
fot. Fundacja Gaja


- To już 15 akcja zbiórki makulatury, którą organizujemy wspólnie z hipermarketem Auchan i firmą Eko-Wtór Jakubiec, więc można powiedzieć, że mamy mały jubileusz. Bardzo cieszy, że akcja cały czas spotyka się z dużym pozytywnym odzewem i zaangażowaniem mieszkańców Bielska-Białej i okolic, którzy niejednokrotnie zbierają makulaturę przez dłuższy czas aby przekazać ją Klubowi Gaja i wesprzeć w ten sposób utrzymanie uratowanych przez nas koni - mówi Jarosław Kasprzyk z Klubu Gaja.

Klub Gaja od ponad 30 lat zajmuje się ochroną środowiska naturalnego i prawami zwierząt. Przyczynił się
do wprowadzenia w Polsce Ustawy o ochronie zwierząt (1997). Pod petycją za wprowadzeniem ustawy zebrał 600 tysięcy podpisów. Jako piewrwszy w Polsce (1999) rozpoczął kampanię, związaną z transportem zwierząt na ubój, głównie koni. Dzięki kampanii poprawiły się warunki transportu i liczba wywożonych zwierząt na rzeź spadła. Pod petycją popierającą zakaz transportu koni zebrał 500 tysięcy podpisów. Wspierał także europejską kampanię „8 hours” dotyczącą czasu transportu zwierząt na ubój, która zakończyła się sukcesem. Ratował i wykupywał konie m.in. przeznaczone na rzeź.

Klub Gaja zachęca także do przekazywania darowizny na pomoc zwierzętom - numer konta: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120 oraz do ADOPCJI WIRTUALNEJ KONI - która polega na stałych, comiesięcznych wpłatach na utrzymywanie i leczenie uratowanych koni.

Partnerami organizacji bielskiej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie" są hipermarket Auchan w Bielsku-Białej oraz firma Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej.

Supermarket Auchan mieści się przy ul. Bohaterów Monte Cassino 421.

ar / bielsko.info
źródło: Klub Gaja

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Auchan

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Auchan" podaj