bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 listopada 2021
  • wyświetleń: 1181

Młodzież będzie odwiedzać ZGO? Wizyty miałyby służyć edukacji ekologicznej

Do władz Bielska-Białej trafiła interpelacja radnego Rafała Ryplewicza w sprawie "w sprawie rozważenia poszerzenia edukacji proekologicznej o organizowanie systemowych wizyt młodzieży z bielskich szkół średnich w Zakładzie Gospodarki Odpadami".

Reklama

Dzień otwarty w Wydziale Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej - 06.11.2021
Młodzież będzie odwiedzać ZGO? Wizyty miałyby służyć edukacji ekologicznej · fot. Paweł Sowa / UM Bielsko-Biała


- Kilkanaście dni temu na zaproszenie pani naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami miałem okazję pierwszy raz w życiu wizytować Zakład Gospodarki Odpadami w Lipniku. Wraz z merytorycznymi pracownikami Urzędu wysłuchałem wielu ciekawych informacji oraz zobaczyłem najważniejsze miejsca związane z procesem przyjmowania, sortowania, kompostowania i składowania odpadów. Obejście kompleksu poprzedziło przejście przez ścieżkę edukacyjną. Cała wizyta, prowadzona przez rewelacyjne i świetnie przygotowane panie, unaoczniła mi wiele aspektów, których nie byłem dotąd w pełni świadomy. Największe wrażenie zrobił na mnie widok z korony wysypiska, na której gołym okiem widać jak niewiele pozostało już na nim miejsca - na maksymalnie 5 lat dalszej eksploatacji. Automatycznie wszystkim nasuwa się wówczas pytanie: co dalej? - czytamy w interpelacji radnego Rafała Ryplewicza z klubu "Wspólnie dla Bielska-Białej".

- Kolejną refleksją, jaka wówczas przyszła mi na myśl, jest mała ilość grup odwiedzających ZGO. Z tego co usłyszałem pracownicy spółki częściej odbywają spotkania na zewnątrz zakładu niż na jego terenie. Uważam, że w trosce o nasze środowisko każdy uczeń szkoły średniej w Bielsku-Białej powinien zobaczyć na własne oczy jak ważne dla przyszłych pokoleń jest prawidłowe postępowanie w praktyce z odpadami - dodał członek Rady Miejskiej.

Dlatego też samorządowiec zwrócił się do władz miasta z zapytaniem czy prezydent Bielska-Białej jest skłonny do rozważenia rozpoczęcia systemowych wizyt młodzieży z bielskich szkół średnich w ZGO, tak aby każdy z uczniów miał okazję raz w życiu zobaczyć to miejsce.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.