Wiadomości

  • 12 listopada 2021
  • wyświetleń: 3755

Szczepienia i sytuacja epidemiczna w Bielsku-Białej. Dane MZ

Według danych Ministerstwa Zdrowia na dzień 12 listopada w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 jest 96 105 bielszczan. Według najnowszych danych resortu w ciągu ostatniej doby w Bielsku-Białej odnotowano 32 nowych zakażeń koronawirusem.

szczepienia, szczepionka, covid, covid-19, koronawirus, strzykawka, pfizer, fiolka, dawka
Szczepienia i sytuacja epidemiczna w Bielsku-Białej. Dane MZ · fot. mp / bielsko.info


Według danych z piątku, 12 listopada minimum jedną dawką zaszczepionych jest 98 258 (57,8%) mieszkańców miasta Bielsko-Biała. W pełni zaszczepionych jest 96 105 osób (56,6%). Poniżej prezentujemy tabelę z wyszczególnieniem poziomu szczepień w poszczególnych grupach wiekowych.

Szczepienia i sytuacja epidemiczna w Bielsku-Białej. Dane MZ
Szczepienia i sytuacja epidemiczna w Bielsku-Białej. Dane MZ · fot. Ministerstwo Zdrowia


Miasto Bielsko-Biała nadal ma szansę na tytuł "Gmina na medal" - obecnie zajmuje 157. miejsce w rankingu ogólnopolskim. Dzięki zdobyciu tytułu samorząd ma szanse na dodatkową subwencję do budżetu w kwocie 100 tysięcy złotych. Tytuł w konkursie zdobędzie pierwszych 500 gmin z całej Polski, w których poziom zaszczepienia osiągnie minimum 67%.

Ministerstwo Zdrowia w piątek, 12 listopada o godzinie 10.30 podało również najnowsze dane na temat sytuacji epidemicznej w całej Polsce, w tym w Bielsku-Białej. W ciągu ostatniej doby wykonano 152 testy, a 32 z nich wykazało wynik pozytywny. Obecnie 960 jest objętych kwarantanną.

mp / bielsko.info

źródło: Ministerstwo Zdrowia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj