bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 29 października 2021
  • wyświetleń: 238

Gry przygodowe dla dzieci - 4 najciekawsze propozycje

Materiał partnera:

Dlaczego warto rozważyć zakup gry przygodowej dla swoich dzieci? Zabawy tego typu nie tylko zapewniają niecodzienną rozrywkę, ale też wpływają na rozwój licznych kompetencji i umiejętności u najmłodszych. Sprawdź, jakie propozycje sprawdzą się w tej roli.

gry edukacyjne dla dzieci


Dlaczego warto podarować dziecko grę przygodową?Gry przygodowe dla dzieci rozwijają ich wyobraźnię i zdolności poznawcze. Te skupiające się na snuciu fantastycznych historii dodatkowo wzbogacają rozgrywkę o kreatywne myślenie i niecodzienne słownictwo. Uczą najmłodszych logicznego i spójnego opowiadania, kojarzenia faktów, zapamiętywania oraz rozpoznawania i wyrażania emocji. Co więcej, nierzadko przekazują dzieciom wiedzę o świecie i inspirują do poznawania nowych zagadnień.

Najciekawsze propozycje gier przygodowychW poszukiwaniu angażujących gier sprawdziliśmy ofertę internetowej księgarni edukacyjnej Eduksięgarnia i wybraliśmy najciekawsze propozycje zabaw dla najmłodszych. Wszystkie zabawy przeznaczone są dla dzieci od 5 roku życia i dla przynajmniej dwójki graczy.

gry edukacyjne dla dzieci


Montessori. Magia Twojego imienia — gra narracyjnaMontessori to klimatyczna gra, która zachęca do snucia rozmaitych fantazji. Inspiruje do snucia niesamowitych historii z zaczarowanego świata imion i przeżywania zaskakujących przygód. Rozgrywka skupia się na aspekcie narracyjnym i wymusza na graczach kreatywne myślenie. Dzięki Montessori Twoje dziecko wzbogaci słownictwo i da upust wyobraźni.

Ponad sto ilustrowanych kart prezentuje litery i baśniowe elementy magicznego świata. Gracz układa z nich swoje imię, jednocześnie tworząc niepowtarzalną historię na podstawie wykorzystanych literek. Rozgrywka jest niezwykle angażująca, a dziecko uczy się przy niej podejmowania decyzji oraz niezależności.

Podróż w czasie — gra z opowieściąPodróż w czasie to gra skupiająca się na odczuciach. Gracze snują w niej opowiadania właściwe uczuciom, takim jak: smutek, złość, radość, strach czy zdziwienie. Dzięki inspirującej rozgrywce dzieci poznają złożony świat emocji — uczą się je rozpoznawać, rozumieć, wyrażać je i nad nimi panować. Co więcej, gra kształtuje empatię i doskonali zdolności intelektualne najmłodszych, a piękne, kolorowe plansze wpływają pozytywnie na prawą półkulę mózgu.

Dora poznaje świat — gra planszowaDorę znają chyba wszystkie dzieci. Gra planszowa z jej udziałem to gratka dla najmłodszych. Głowna bohaterka wyjeżdża na wakacje do Peru i obiecuje dobrej koleżance, że na pamiątkę przywiezie jej własnoręcznie pleciony szal. Jednak Dora ma problemy z wyborem ulubionego wzoru i potrzebuje inspiracji. Gracz musi pomóc jej z tym zadaniem, poprzez skompletowanie elementów szalika. Ta niezwykle urocza gra inspiruje dzieci, uczy strategicznego myślenia i planowania. Przepięknie wykonana plansza oddziałuje na zmysł wzroku i pobudza maluchy sensorycznie.

Było sobie życie. Bitwa o zęby — gra edukacyjnaByło sobie życie to francuska bajka edukacyjna, która bawi i kształci dzieci od pokoleń. Teraz możesz sprezentować swoim pociechom rodzinną grę planszową z ulubionymi bohaterami. Bitwa o zęby wprowadza najmłodszych w temat dbania o higienę zębów i całej jamy ustnej. Przekazuje rzetelną wiedzę w przystępny sposób, bawiąc i ucząc. Gra jest niezwykle dynamiczna i z łatwością angażuje.

Możliwość nauki przez zabawę z powodzeniem przekonuje rodziców do zakupu gier tego typu dla swoich pociech. To rodzaj rozrywki, który nieprędko nudzi się najmłodszym i pozwala im rozwijać różnego rodzaju kompetencje. Warto nabyć przynajmniej jedną grę przygodową i urozmaicić rodzinny czas.