Wiadomości

  • 27 października 2021
  • wyświetleń: 5383

Kolejna fala epidemii przyspiesza. Szpital apeluje do pacjentów

Pandemia SARS-CoV-2 przyspiesza. Kierując się dobrem pacjentów bielski Szpital Wojewódzki apeluje, aby do poradni placówki przychodzili oni maksymalnie 10 do 15 minut przed wyznaczoną wizytą.

szpital wojewódzki
Kolejna fala epidemii przyspiesza. Szpital apeluje do pacjentów · fot. bielsko.info


Osoby, które przychodzą do placówki kilkadziesiąt minut przed planowaną wizytą, narażają niepotrzebnie siebie i innych na ryzyko nabycia infekcji. - W dobie pandemii koronawirusa jednym z najważniejszych zachowań jest utrzymywanie dystansu. Jego brak powoduje, że łatwiej o zakażenie patogenem - wyjaśniła dr Bożena Szkolny, przewodnicząca Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych. Dr Bożena Szkolny dodała, że przychodzenie na czas pozwoli skrócić czas pobytu pacjenta w poradni, a także przyspieszyć udzielenie mu pomocy.

Ograniczyć i uporządkować kolejki pacjentów ma elektroniczny system kolejkowy. Na parterze i pierwszym piętrze Szpitala Wojewódzkiego znajdują się biletomaty. Pacjenci powinni wybrać jedną z opcji dostępnych na ekranie.

Osoby, które mają już wyznaczony termin wizyty w poradni, proszone są o wpisanie numeru PESEL w biletomacie i udanie się w miejsce, wskazane na bilecie. Pacjenci, którzy po raz pierwszy chcą się zarejestrować do konkretnej poradni, powinny pobrać numerek i udać się pod odpowiednie okienko.
Po wizycie u lekarza także należy skorzystać z biletomatu. Pobrać numerek do właściwej rejestracji, celem ustalenia terminu kolejnej wizyty.

mp / bielsko.info

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj