bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 października 2021
  • wyświetleń: 555

Bielskie stowarzyszenie "Razem" wyróżnione w konkursie wojewódzkim

W Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu dla organizacji pozarządowych pod hasłem „Rodzina jest najważniejsza”. Wśród wyróżnionych organizacji znalazło się Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „RAZEM” z Bielska-Białej.

Bielskie stowarzyszenie "Razem" wyróżnione w konkursie wojewódzkim
Bielskie stowarzyszenie "Razem" wyróżnione w konkursie wojewódzkim · fot. Śląski Urząd Wojewódzki


W ramach zorganizowanego przez Wojewodę Śląskiego wraz z Radą ds. Rodziny konkursu „Rodzina jest najważniejsza”, nad którym patronat objął sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, uhonorowane zostały 4 stowarzyszenia działające na terenie naszego województwa: Stowarzyszenie Ludzie Miasta - Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach, „Dom Aniołów Stróżów” - Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Katowic, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „RAZEM” z Bielska-Białej. Nagrody laureatom wręczyli wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, pełnomocnik Wojewody Śląskiego ds. Rodziny i wiceprzewodnicząca Rady ds. Rodziny Maria Nowak oraz dyrektor Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej ŚUW Marcin Chroszcz.

- To dla nas nie slogan, nie tylko hasło, że rodzina jest najważniejsza. To nasze przeświadczenie i nasza praca w tym kierunku, aby rodzinie żyło się dużo lepiej. Wasze organizacje są na co dzień ambasadorami tej akcji pomocy rodzinom - mówił podczas wydarzenia wicewojewoda Jan Chrząszcz. - Dziękuję za to, że dzielicie się dobrem, sercem i że pracujecie dla tych, którzy naprawdę potrzebują pomocy - dodał.

Przedstawicielom zwycięskich organizacji pogratulowali i podziękowali również pełnomocnik Wojewody Maria Nowak oraz dyrektor Marcin Chroszcz, który korzystając z okazji, zachęcił stowarzyszenia, aby zgłaszały się do organizowanych przez Wydział Rodziny i Polityki Społecznej konkursów skierowanych do organizacji pozarządowych, które mają na celu wsparcie ich działalności. Podczas wydarzenia uczestnicy mieli też okazję obejrzeć filmiki przygotowane w ramach konkursu przez laureatów.

Skierowany do organizacji pozarządowych działających na rzecz rodziny konkurs pod hasłem „Rodzina jest najważniejsza” został ogłoszony w lipcu tego roku, a jego przedmiotem było wyłonienie najlepszej 10-minutowej prezentacji (filmu, slajdów) przedstawiającej różnorodne i najatrakcyjniejsze akcje podjęte na rzecz rodziny w ostatnim czasie. Po zapoznaniu się ze wszystkimi nadesłanymi filmikami kapituła konkursowa dokonała oceny zgłoszeń i wybrała 4 laureatów. Pod uwagę brane były sposób, w jaki zostały przedstawione i udokumentowane podjęte przez stowarzyszenie działania, różnorodność aktywności, a w szczególności oryginalność pomysłów oraz współpraca podmiotu z innymi organizacjami, szkołami i samorządem.

mp / bielsko.info
źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.