bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 października 2021
  • wyświetleń: 830

Są dodatkowe środki na doświetlenie przejść dla pieszych

Miejski Zarząd Dróg pozyskał dodatkowe - rządowe środki na doświetlenie dwóch kolejnych przejść dla pieszych. Jasność tym razem ogarnie przejścia w rejonie skrzyżowania ulic Górskiej z Dojazdową.

Są dodatkowe środki na doświetlenie dwóch przejść dla pieszych
Są dodatkowe środki na doświetlenie przejść dla pieszych · fot. MZD Bielsko-Biała


Środki na doświetlenie wymienionych wyżej przejść pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a dofinansowanie wynosi prawie 260 tys. zł. Dotychczas miasto z własnego budżetu na ten cel wydało prawie 3 mln zł.

- Dzięki temu na koniec 2021 roku w Bielsku-Białej nowoczesnych, doświetlonych i bezpiecznych przejść będzie już 111. Wszystkie miejsca poddawane przez MZD tej procedurze zyskują nie tylko na jakości oświetlenia. Prócz instalacji energooszczędnych i wydajnych opraw ledowych, lampy są także uzbrajane w czujniki zmierzchu. Doprowadza się do nich także niezależne zasilanie, tak aby awarie ogólnej sieci energetycznej nie miały wpływu na działanie systemu - informuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

W przypadku dwóch przejść w rejonie skrzyżowania ulic Górskiej i Dojazdowej drogowcy zaprojektowali także budowę azyli dla pieszych (wysp oddzielających pasy ruchu) oraz korektę chodników poprawiających ich bezpieczeństwo.

- Warto dodać, że ruch samochodowy na ul. Górskiej w ostatnim czasie bardzo się wzmaga. Ma na to wpływ trwający remont drogi wojewódzkiej nr 948. Biegnąca wzdłuż jezior Czanieckiego, Międzybrodzkiego i Żywieckiego trasa jest zamknięta, a część kierowców do objazdu wykorzystuje przejazd przez Przegibek i dalej ulicę Górską - dodaje MZD.

mp / bielsko.info
źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.