bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 października 2021
  • wyświetleń: 1579

Niszczył opony w samochodach. Został złapany na gorącym uczynku

Stróże prawa zatrzymali 45-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który odprawie dwóch miesięcy niszczył opony dwóm innym bielszczanom. Wandal został zatrzymany na gorącym uczynku, kiedy po raz kolejny chciał uszkodzić koła zaparkowanego pojazdu. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

Policja, policjant, dzielnicowy, czapka, mundur
Niszczył opony w samochodach. Został złapany na gorącym uczynku · fot. KWP Katowice


Kryminalni z drugiego komisariatu zostali zawiadomieni przez dwóch mieszkańców Osiedla Karpackiego, że od kilku tygodni nieznany im sprawca lub sprawcy przecinają opony w ich samochodach. Nie mieli własnych podejrzeń, kto może być sprawcą. Według zgłoszenia miało dojść do tego już kilkanaście razy w ciągu niespełna dwóch miesięcy. Policjanci przyjęli zgłoszenie i rozpoczęli dochodzenie, a w działaniach związanych z ustaleniem tożsamości i zatrzymaniem wandala pomagali im policyjni wywiadowcy z wydziału prewencji.

W nocy ze środy na czwartek policyjni wywiadowcy podczas patrolu okolicy, w której dochodziło do zgłaszanych uszkodzeń, zauważyli, jak do jednego z zaparkowanych pojazdów podchodzi podejrzanie zachowujący się mężczyzna. Ich przypuszczenia potwierdziły się, miał on bowiem przygotowaną wiertarkę akumulatorową, którą zamierzał po raz kolejny uszkodzić opony w zaparkowanej Dacii. Mężczyzna został zatrzymany, a policjanci ustalili, że motywem kilkunastu uszkodzeń mienia były osobiste urazy do obydwu bielszczan. O dalszym losie 45-latka zadecyduje niebawem prokurator.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.