Wiadomości

  • 15 października 2021
  • 16 października 2021
  • wyświetleń: 8378

Muchomor na głowie kard. Dziwisza. Kontrowersyjna praca w BWA

Na facebookowym profilu Galerii Bielskiej BWA publikowane są obecnie prace finalistów 45. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2021. Wśród nich jest obraz ukazujący kardynała Stanisława Dziwisza z... muchomorem na głowie. Dzieło wywołało spore kontrowersje.

Muchomor na głowie kard. Dziwisza. Kontrowersyjna praca w biennale
Muchomor na głowie kard. Dziwisza. Kontrowersyjna praca w BWA · fot. Galeria Bielska BWA


Autorem pracy o tytule "Królestwo grzybów" jest Tomasz Kokott. Pod postem na Facebooku pojawiło się wiele komentarzy oceniających obraz oraz twórcę - krytycznych oraz pozytywnych.

Loading...


Biennale Malarstwa Bielska Jesień jest ogólnopolskim, cyklicznym konkursem malarstwa współczesnego przeznaczonym dla artystów polskich mieszkających w kraju i za granicą, bez ograniczeń wiekowych. Organizatorem konkursu jest Galeria Bielska BWA. Bielska Jesień od początku ma formułę otwartą, nie narzuca tematu, problemu, techniki, formatu; jedynym kryterium doboru prac jest ich poziom artystyczny - oryginalność w formie i treści. Wszystkie prace zgłoszone do tegorocznej edycji można obejrzeć w "Galerii Wirtualnej".

mp / bielsko.info

źródło: Galeria Bielska BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj