bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 października 2021
  • wyświetleń: 1160

Na Górskiej będzie bezpieczniej. Powstaną tam nowe "zebry"

Bulwary to popularne miejsce spacerów bielszczan. Jednak aby się tam dostać, trzeba pokonać ulicę na której, zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy mrok zapada szybciej, może być niebezpiecznie.

pasy, przejście dla pieszych
Na Górskiej będzie bezpieczniej. Powstaną tam nowe "zebry" · fot. freeimages.com


Radni Maksymilian Pryga i Szczepan Wojtasik od dłuższego czasu za pośrednictwem interpelacji, indywidualnych pism, czy bezpośrednio w Miejskim Zarządzie Dróg wnioskują o doświetlenie przejść dla pieszych na wysokości Bulwarów w dzielnicy Leszczyny, w kierunku Straconki.

- Z uwagi na fakt, że jest to miejsce cieszące się nieocenioną popularnością wśród znacznego grona mieszkańców z poziomu całego miasta natężenie pieszych przy ulicy Górskiej jest bardzo duże i często powoduje uzasadnione ryzyko wypadku, czy nawet potrącenia. Taki stan rzeczy nasila się szczególnie w okresie jesiennym kiedy widoczność jest zdecydowanie bardziej ograniczona i szybciej robi się ciemno, co możemy zauważyć wyraźnie podczas obecnej aury - argumentują przedstawiciele bielszczan.

Dlatego na prośbę mieszkańców zaapelował do władz miasta, by służby wytypowały przejścia przy ulicy Górskiej do kompleksowego doświetlenia. - Dodatkowo działając w trosce o komfort i bezpieczeństwo pieszych prosimy o rozważenie możliwości wykonania tzw. azyli bezpieczeństwa, kocich oczek oraz innych zasadnych zabezpieczeń zgodnie z zapisami ustawy Prawo o ruchu drogowym - napisali radni w swej interpelacji.

W odpowiedzi Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej poinformował, że na podstawie posiadanej dokumentacji pn.: „Rozbudowa ul. Górskiej w Bielsku-Białej - budowa 4 zatok autobusowych, chodnika i elementów uspokojenia ruchu" wydzielone zostały odrębne opracowania 8 przejść dla pieszych w ciągu ulicy Górskiej.

- Powyższe opracowania obejmują odcinek od ul. Dojazdowej do skrzyżowania z ul. Straconki/Bracką. Obecnie wszczęta została procedura przetargowa, a także trwa przygotowanie dokumentów do zawarcia umowy o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla zadania „Budowa i rozbudowa przejścia dla pieszych w rejonie skrzyżowania ul. Górskiej z ul. Dojazdową w Bielsku-Białej" - wyjaśnił.

Jak dodał wiceprezydent w miarę posiadanych środków finansowych miasta lub możliwości pozyskania finansowania zewnętrznego, kompleksowo przebudowane zostaną kolejne przejścia w ciągu ulicy Górskiej.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.