bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 października 2021
  • wyświetleń: 763

Osoby niesłyszące proszą o telewizor. Chcą oglądać programy informacyjne

W Bielsku-Białej aktywnie działa środowisko osób niesłyszących. Chcą oni aktywnie uczestniczyć nie tylko w życiu swojej małej ojczyzny, ale także w wydarzeniach w kraju. Do tego jednak potrzeba odpowiedniego sprzętu.

telewizja
Osoby niesłyszące proszą o telewizor. Chcą oglądać programy informacyjne · fot. bielsko.info


Z końcem września w Miejskim Centrum Usług Społecznościowych rozpoczęły się spotkania grupy osób niesłyszących. W ich mieniu radny Janusz Buzek zwrócił się do władz miasta o doposażenie tej placówki w telewizor sprzężony z internetem.

- Osoby niesłyszące pragną na bieżąco być z wydarzeniami z Polsce - wyjaśnił.

Jak dodał przedstawiciel mieszkańców, osoby te chętnie oglądają programy informacyjne. Jedne z nich są emitowane podczas spotkań grupy.

- Od lat pełnosprawni animatorzy mityngów tłumaczyli na język migowy treści telewizyjnych wiadomości. Dzięki temu osoby niesłyszące mogły ze sobą podyskutować o sytuacji w ojczyźnie. Sprawiało im to radość i dodatkowo dowartościowywało. Jeżeli będą mogli korzystać z telewizora z internetem w placówce na ich ustach zagości jeszcze większy uśmiech - argumentował Buzek.

Do prawy wrócimy.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.