
Wiadomości
- 12 października 2021
- wyświetleń: 3145
[ZDJĘCIA] Posadzili żonkile. To znak, że rusza kolejna edycja Pól Nadziei
11 października w kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Bielsku-Białej rozpoczęto kolejną edycję akcji pt. Pola Nadziei. Uczestniczą w niej 54 szkoły. Celem akcji jest pozyskiwanie funduszy na rzecz bielskiego stacjonarnego Hospicjum im. Jana Pawła II.
Tradycyjnie wszystko rozpoczęło się od modlitwy ekumenicznej. W czasie inauguracji delegacje z kilkudziesięciu szkół z regionu otrzymały cebulki żonkili, a zaproszeni goście zasadzili kwiaty przed siedzibą hospicjum przy ul. Zdrojowej. Żonkile są symbolem nadziei i walki z cierpieniem.
Na spotkanie przybyli przedstawiciele różnych środowisk. Władze samorządowe Bielska-Białej reprezentowali zastępca prezydenta Adam Ruśniak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Piotr Ryszka oraz radny Szczepan Wojtasik.
Podczas nabożeństwa bp Piotr Greger podkreślił, że miłosierdzie jest formą spłacania długu miłości.
Przemawiający w imieniu prezydenta Jarosława Klimaszewskiego jego zastępca Adam Ruśniak mówił: - Dzisiejsza akcja to kolejny odruch serca, w który włączają się ludzie dobrego serca. To dar szczególnie od młodych ludzi, którzy w ten sposób dają świadectwo, że przez życie nie można przejść egoistycznie. Idąc przez życie, musimy myśleć o drugim człowieku. Ta akcja pokazuje, że słowo człowieczeństwo to nie tylko miłe określenie, ale decyzja na życie nie samolubne, ale otwarte na drugiego człowieka i jego potrzeby. Potrafimy się dzielić i ofiarować cząstkę siebie. To jest najpiękniejsze w tej akcji i za to bardzo dziękuję - zakończył zastępca prezydenta.
Prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego Grażyna Chorąży przypomniała, że udział szkół w programie Pola Nadziei polega na organizowaniu imprez i podejmowaniu innych działań, których celem jest zbiórka pieniędzy na hospicjum. Warto przypomnieć, że placówka ruszyła 5 lat temu. Znajduje się tu 28 łóżek dla chorych. Dotąd hospicjum przyjęło 616 pacjentów.
W trakcie spotkania wręczono specjalne dyplomy i puchary przedstawicielom instytucji wspierającym hospicjum oraz reprezentantom szkół biorących udział w akcji.
Na zakończenie nabożeństwa delegacje szkół otrzymały cebulki żonkili do zasadzenia w swoich szkołach, aby w nowym sezonie wiosennym można było przeprowadzać żonkilowe kwesty na rzecz stacjonarnego hospicjum.
ZOBACZ TAKŻE

Monitoring będzie, ale mobilny. Wracamy do sprawy parku przy Osiedlu Polskich Skrzydeł

Mniejsze grupy przedszkolne, więcej żłobków?

"Szlifują swój kunszt w sekcji komentarzy". Rada Osiedla zaprasza na obrady

Incydent na turnieju judo w Bielsku-Białej: spór między klubem izraelskim a organizatorami trafia do MSZ

[FOTO] Gorące serca na targowisku w Kozach. Mieszkańców odwiedziła kózka Marcelinka

Ożywiajmy miejsca wspólne - po prostu bądźmy razem
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.



