Wiadomości

  • 5 października 2021
  • wyświetleń: 3342

W "Wojewódzkim" trwa szczepienie trzecią dawką przeciwko COVID-19

W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej można przyjąć trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Podawana jest ona osobom z zaburzeniami odporności.

szczepienie, szeczpionka, koronawirus
W "Wojewódzkim" trwa szczepienie trzecią dawką przeciwko COVID-19 · fot. mp / bielsko.info


Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia szczepionkę powinny przyjąć osoby poddawane aktywnemu leczeniu przeciwnowotworowemu, chorzy po przeszczepach narządowych, którzy przyjmują leki immunosupresyjne lub terapie biologiczne, a także pacjenci u których w ciągu ostatnich dwóch lat przeszczepiono komórki macierzyste.

Dodatkowe szczepienie można przyjąć dopiero 28 dni po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19. Natomiast przypominającą dawkę szczepionki, po 6 miesiącach od pełnego zaszczepienia, mogą również przyjąć wszystkie osoby, które ukończyły 50 lat. Trzecią dawkę mogą otrzymać również medycy, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentem. W tym wypadku również od pełnego zaszczepienia musi minąć pół roku.

W celu ustalenia terminu chorych należy zgłaszać pod numerem telefonu: 33 - 8102144, 33- 8102002.

mp / bielsko.info

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj