bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 września 2021
  • 26 września 2021
  • wyświetleń: 8095

Nauczanie zdalne i maseczki w szkołach. Rodzice wystosowali żądania

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Do prezydenta Bielska-Białej trafiła petycja "o normalną naukę w szkołach i zakończenie obostrzeń związanych z COVID-19". Podpisało się pod nią kilkunastu rodziców uczniów z miasta.

Reklama

gimnazjum nr 15, sala, szkoła, klasa
Nauczanie zdalne i maseczki w szkołach. Rodzice wystosowali żądania · fot. bielsko.info


Rodzice, którzy podpisali się pod petycją skierowano do prezydenta Bielska-Białej, która na jego biurko trafiła w połowie września, apelują o zniesienie nauki hybrydowej w szkołach. - W związku z faktem, iż narracja rządu oraz mediów głównego nurtu w zakresie sytuacji „pandemicznej" COVID-19 jest kontynuowana i mamy uzasadnioną obawę, że nauka zdalna, w tym również hybrydowa oraz absurd tzw. reżimu sanitarnego, niemający żadnego merytorycznego uzasadnienia, mogą być kontynuowane, żądamy przywrócenia w szkołach stacjonarnego nauczania - czytamy w piśmie.

Tyle tylko, że jak poinformował nas Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy urzędu miejskiego, "w żadnej z bielskich szkół na razie nie jest prowadzone nauczanie hybrydowe".

Ale to nie koniec postulatów rodziców. - Żądamy przestania zmuszania naszych dzieci do noszenia masek i zaprzestania stosowania środków do dezynfekcji poza zwykłą wodą. Zgodnie z stanem wiedzy naukowej noszenie masek nie przynosi żadnych korzyści w zwalczaniu COVID-19. Ma natomiast szereg negatywnych skutków ubocznych dla zdrowia fizycznego i psychicznego, co jest szczególnie dotkliwe w przypadku dzieci. Chcemy podkreślić, że dzieci praktycznie na COVID-19 nie chorują i nie stanowią grupy zagrożonej, co można to sprawdzić w Bazie Analiz Systemowych i Wdrożeniowych - napisali rodzice.

W uzasadnieniu stwierdzili, że nie ma "żadnej korelacji pomiędzy kolejnymi obostrzeniami wprowadzanymi przez rząd, zamykaniem czy otwieraniem poszczególnych gałęzi gospodarki, szkół czy innych obiektów użyteczności publicznej, a spadkiem czy też wzrostem poziomu zakażeń".

- Obecnie widać wręcz, że poziom zakażeń jest wyłącznie wprost proporcjonalny do ilości wykonywanych testów na obecność wirusa. A to oznacza, że te obostrzenia nie działają. Noszenie masek prowadzi do niedotlenienia organizmu. Konsekwencje związane są z niedotlenieniem to zawroty i ból głowy, zaburzenia poznawcze, zaburzenia czucia i równowagi, drgawki, udary, śpiączki, a w konsekwencji nawet śmierci. Niedotlenienie spowodowane noszeniem masek powoduje ponadto nieodwracalne zmiany degeneracyjne w mózgu, co może mieć katastrofalne skutki dla kondycji psychicznej i funkcji poznawczych. Zjawisko to jest szczególnie groźne w przypadku dzieci, których mózg wciąż się rozwija. To dzieci będą największymi ofiarami tego wielkiego eksperymentu społecznego, którym jest noszenie masek - podkreślili sygnatariusze petycji.

Do tematu wrócimy.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj