bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 września 2021
  • wyświetleń: 541

W Muzeum Zamkowym o górskiej turystyce społecznej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Zamek" podaj

W piątek, 17 września podczas konferencji zorganizowanej w Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej rozmawiano na temat perspektyw górskiej turystyki społecznej w województwie śląskim. Na spotkanie przybyli przedstawiciele wielu środowiska związanych z turystyką. Nie zabrakło samorządowców różnych szczebli, a nasze miasto reprezentował zastępca prezydenta Adam Ruśniak.

W Muzeum Zamkowym o górskiej turystyce społecznej - 17.09.2021 · fot. Jacek Kachel / Wydział Prasowy UM w BB


Członek Zarządu Województwa Śląskiego Beata Białowąs otwierając spotkania podziękowała władzom Bielska-Białej za udostępnienie atrakcji turystycznych miasta uczestnikom konferencji. Podkreślała, że władze samorządowe wnikliwie wsłuchują się w głosy płynące ze środowisk zrzeszających osoby niepełnosprawne.

- Osoby z niepełnosprawnościami najczęściej chcą po prostu móc robić to, co robią inni ludzie. Dlatego podejmowane są różne działania, aby w Beskidach nie było barier, aby wobec ludzi z różnymi dysfunkcjami następowała integracja, a nie alienacja - podkreślała Beata Białowąs. Minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wygłosiła referat pt. "Trzy lata rządowego programu Dostępność+ - co udało się zrobić, a co jeszcze przed nami".

Dostępność w górach szansą na rozwój regionu to z kolei tytuł wykładu Bogumiła Kanika, prezesa Fundacji Pogranicze Bez Barier. Naczelnik Grupy Beskidzkiej GOPR Marcin Szczurek opowiadał o doświadczeniach GOPR w górskiej turystyce społecznej. Cześć wykładową zakończyła Ewa Walus z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, która zaprezentowała referat pt. Przyroda bez ograniczeń - edukacja ekologiczna osób o specjalnych potrzebach.

W trakcie konferencji była możliwość zwiedzania zamku Sułkowskich, ubarwił ją także występ Dziewczęcej Grupy Śpiewaczej Sójki z Brennej. W części drugiej zaplanowano wyjazd terenowy uczestników konferencji na Szyndzielnię i prezentację wózków górskich dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Organizatorem konferencji był Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego wspólnie z Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Zamek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Zamek" podaj