bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 17 lutego 2019
  • 18 maja 2019
  • wyświetleń: 6414

Nocą będzie można zwiedzić Muzeum Zamkowe w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Zamek" podaj

Za nami:

18 maja w naszym mieście ponownie odbędzie się Noc Muzeów. Tradycyjnie będziemy mogli odwiedzić wspaniałe miejsca w Pszczynie i w okolicach po zmroku. Na turystów czekać będą między innymi Muzeum Zamkowe oraz Stajnie Książęce.

Noc Muzeów w Pszczynie - 19.05.2018
Noc Muzeów w Muzeum Zamkowym Pszczynie · fot. Andrzej Grynpeter


Muzeum Zamkowe w Pszczynie jak co roku bierze udział w Europejskiej Nocy Muzeów. W czasie tego wieczoru zwiedzający będą mogli zobaczyć ekspozycje w Zamku: Wnętrza XIX i XX-wieczne i Zbrojownię w podziemiach zamkowych.

W Stajniach Książęcych dostępne będą wystawy: "Na łów, na łów towarzyszu mój!..." oraz "Książęcy dwór w Pszczynie w obiektywie".

Kasy biletowe w Zamku i Stajniach będą czynne od godz. 19.45 do godz. 24.00. Zwiedzanie od godz. 20.00 do godz. 1.00. Bilet do każdego z obiektów w cenie 1 zł.

Noc Muzeów to impreza kulturalna, polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury, w wybranym dniu, w godzinach nocnych. Co roku cieszy się ona olbrzymią popularnością wśród mieszkańców oraz turystów.

Organizatorzy przygotowują wówczas specjalne atrakcje np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, poczęstunki, warsztaty, scenki rodzajowe itp. Zwiedzanie umożliwiane jest także za symboliczną kwotę lub za darmo.

W Pszczynie i okolicach w Nocy Muzeów uczestniczą: Urząd Miejski w Pszczynie, Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Stajnie Książęce, Skansen "Zagroda Wsi Pszczyńskiej", Muzeum Prasy Śląskiej im. W. Korfantego, Muzeum Militarnych Dziejów Śląska, Kościół Ewangelicki w Pszczynie, Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Pszczynie i Muzeum Regionalne z Goczałkowic-Zdroju.

Oskar Piecuch / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Zamek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Zamek" podaj