Wiadomości

  • 8 września 2021
  • 9 września 2021
  • wyświetleń: 4999

"Być jak konduktor" - bielszczanin opowiada o swojej pracy na kolei

Nakładem wydawnictwa "Literacka PKP - Jazda" ukazało się kolejne wydanie książki "Być jak konduktor", autorstwa bielszczanina Przemysława Brycha. W internecie Brych znany jest jako autor profilu "Konduktor Przemek" na Facebooku.

"Być jak konduktor" - bielszczanin opowiada o swojej pracy na kolei
"Być jak konduktor" - bielszczanin opowiada o swojej pracy na kolei · fot. Materiały prasowe


O Przemysławie Brychu stało się głośno w całej Polsce w maju tego roku, kiedy poszukiwał właściciela czerwonego smoka, pozostawionego w jednym z pociągów przez pasażera. W "akcję poszukiwawczą" zaangażowało się aż 400 tysięcy osób, a konduktor przekazał maskotkę właścicielowi na antenie TVN. Więcej o tej akcji pisaliśmy tutaj.

Konduktor Przemek, smok
fot. Dzień Dobry TVN


8 września, nakładem wydawnictwa "Literacka PKP - Jazda" ukazało się kolejne wydanie książki Brycha pod tytułem "Być jak konduktor". - W krótkich utrzymanych w rytmie stukotu kół pociągu relacjach, jak w kalejdoskopie oglądamy zalety, sekrety i meandry codziennej służby konduktorskiej w pociągach osobowych na Śląsku. Obserwujemy pasażerów, śledzimy całkiem zwyczajnie, śmieszne, niepokojące lub codzienne zdarzenia na trasie z udziałem podróżnych. Z drugiej strony, oczami konduktora patrzymy na trud codziennej kolejarskiej służby - czytamy w opisie książki.

Loading...


Książkę można zamawiać bezpośrednio u wydawcy literacka@pkp-jazda.pl lub autora poprzez profil "Konduktor Przemek" na Facebooku.

mp / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Okiem konduktora" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Okiem konduktora

W naszym nowym cyklu "Okiem konduktora" bielszczanin Przemysław Brych, pracownik kolei, opowie nam o tajnikach pracy konduktora oraz najciekawszych sytuacjach, które zdarzyły mu się na kolejowym szlaku. Zapraszamy do lektury! Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Okiem konduktora" podaj