bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 sierpnia 2021
  • 2 września 2021
  • wyświetleń: 8238

Pogotowie przeciwpowodziowe i blisko 60 interwencji strażaków

Łącznie blisko 60 interwencji odnotowała KM PSP w Bielsku-Białej do godziny 9.00 w środę, 1 września w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi panującymi w naszym regionie. Do godziny 9.00 w czwartek, 2 września na terenie m.in. miasta Bielsko-Biała obowiązywało pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszone przez wojewodę śląskiego.

Rzeka Biała
Rzeka Biała · fot. bielsko.info


We wtorek, 31 sierpnia po południu wojewoda śląski Jarosław Wieczorek ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie miasta Bielsko-Biała oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. Pogotowie przeciwpowodziowe ogłosił również prezydent naszego miasta, Jarosław Klimaszewski. Decyzje miały związek z przewidywanymi silnymi opadami deszczu oraz wzrostem stanów wód na posterunkach wodowskazowych. Zostało ono odwołane w czwartek, 2 września o godzinie 9.00.Według wskazań z godziny 7.00 w środę stany alarmowe w naszym regionie przekraczały Biała w Mikuszowicach oraz Wisła na granicy Czechowic-Dziedzic oraz Goczałkowic. W związku z intensywnymi opadami deszczu, które wystąpiły w nocy z wtorku na środę strażacy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej interweniowali łącznie około 60 razy. W działania te zaangażowane zostało ponad 80 zastępów oraz 400 strażaków. Najwięcej zdarzeń związanych z wystąpieniem tego niebezpiecznego zjawiska odnotowano w Bielsku-Białej, Szczyrku, Kozach oraz gminie Porąbka. M.in. w Bielsku-Białej przy ulicy Spokojnej drzewo oparło się o przewody energetyczne i światłowód. Działania straży pożarnej polegały na usunięciu nadłamanej części drzewa.

mp / bielsko.info
źródło: Śląski Urząd Wojewódzki, IMGW

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.