bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1196

Źle zaparkowane pojazdy utrudniają pracę strażakom i innym służbom

Druhowie z Hałcnowa apelują o parkowanie dużych samochodów "z głową". Zwłaszcza na wąskich uliczkach. Źle zaparkowane pojazdy utrudniają im pracę. Do tego zdarzenia doszło na początku sierpnia, ale apel hałcnowskich strażaków-ochotników jest aktualny. I nie dotyczy tylko Hałcnowa.

Źle zaparkowane pojazdy utrudniają pracę strażakom i innym służbom
Źle zaparkowane pojazdy utrudniają pracę strażakom i innym służbom · fot. OSP Hałcnów


Strażacy zostali wezwani do zalanej piwnicy w jednym z domów. Po interwencji opublikowali znaczący wpis w mediach społecznościowych.

- Przypominamy o parkowaniu samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych itp. 'z głową'. Większość ulic na terenie naszej dzielnicy to stosunkowo wąskie uliczki (zwłaszcza wśród zabudowy jednorodzinnej), gdy przejazd jest ograniczony przez zaparkowany na poboczu pojazd nasze samochody mogą mieć problem z przejazdem lub nie przejadą… Samochód pożarniczy waży kilkanaście ton, jego środek ciężkości znajduje się znacząco wyżej niż w samochodzie osobowym. W momencie gdy przejazd jest ograniczony zjeżdżanie ciężkim samochodem pożarniczym z utwardzonej/asfaltowej drogi, na nieutwardzone lub pochyłe pobocze w celu ominięcia przeszkody może skutkować przewróceniem pojazdu pożarniczego na bok… - czytamy we wpisie.

Jak relacjonują, tego dnia druhowie jechali „tylko” do zalanej piwnicy, ale stracili na przejazd ulicą Architektów ok. 5 min czekając na przeparkowanie samochodu, który utrudniał przejazd. - Jadąc do pożaru, wypadku drogowego lub nagłego zatrzymania krążenia liczy się każda sekunda. Parkując samochód zwłaszcza przy ulicach graniczących z placami budowy miejmy na uwadze, że drogą mogą w każdej chwili przejeżdżać służby ratunkowe - apelują ochotnicy z OSP Bielsko-Biała Hałcnów.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.