bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 618

„Książka wspiera bohatera” dla dzieci w trudnej sytuacji

3 oraz 4 września w Galerii Sfera odbędzie się kolejna, specjalna 2 dniowa edycja charytatywnego kiermaszu „Książka wspiera bohatera”. To cykliczna akcja organizowana wraz z Fundacją Ekologiczną ARKA. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany lokalnym placówkom pomagającym dzieciom w trudnej sytuacji.

Letni kiermasz "Książka wspiera bohatera" w Galerii SFERA
Letni kiermasz "Książka wspiera bohatera" w Galerii SFERA · fot. Galeria Sfera


- Początek roku szkolnego to znakomity czas na zaopatrzenie się w nowe lektury, które pomogą nam poznać nowe fascynujące historie i zanurzyć się w świecie bohaterów. Serdecznie zapraszamy na specjalną 2 dniową edycję, aby każdy miał czas na zakup i pomoc potrzebującym. Zachęcamy wszystkich chętnych, aby już dziś przynieśli niepotrzebne, zalegające książki do Punktu Informacyjnego Galerii, działającego w godzinach od 11:00 do 19:00. Przejdą one kwarantannę, a następnie zostaną wystawione na kiermaszu - mówi Dagmara Gąsiorek, Marketing Manager Galerii Sfera.

Dochód ze sprzedaży książek trafi do domów dziecka oraz świetlic środowiskowych z Bielska-Białej i okolic. Wydarzenie odbędzie się w Foyer Galerii II i zostanie przeprowadzone zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

Na kiermaszu znajdą się lektury, z przeróżnych gatunków. Baśń, reportaż, powieść sensacyjna lub thriller? W Galerii Sfera na pewno każdy znajdzie coś dla siebie zarówno do nauki, jak i na zbliżające się coraz dłuższe wieczory.

- „Książka wspiera bohatera” to akcja, z której niezmiennie jesteśmy dumni. To wielki przywilej móc pomóc najmłodszym podopiecznym z lokalnych ośrodków, a przy tym nadać drugie życie zalegającym książką na domowych półkach. Nasza wspólna inicjatywa pokazuje, że warto dzielić się dobrem i przyczyniać się przy okazji do promocji czytelnictwa - mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

ar / bielsko.info, źródło: Fundacja Ekologiczna Arka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.