bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 4090

[ZDJĘCIA] Włoskie hity na Rynku w Bielsku-Białej

Włoskie przeboje i mieszankę swingu i bluesa - to muzyka, którą w weekend w przestrzeni miasta mogli usłyszeć mieszkańcy i przebywający w Bielsku-Białej goście. Oba koncerty odbyły się w ramach cyklu Lato z kulturą - Dumni z BB pod patronatem prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego.

Włoskie hity na Rynku w Bielsku-Białej - 14.08.2021 · fot. Lucjusz Cykarski / Bielskie Centrum Kultury


W sobotnie, sierpniowe wieczory organizatorzy zapraszają na Rynek. Tak było i tym razem. Publiczność obejrzała spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego Viva Italia!. Aktorzy wykonali na scenie największe włoskie przeboje z prawdziwym żywiołem, południowym temperamentem i emocjami. Spektakl poprzedziło wspomnienie wybitnego aktora Teatru Polskiego i wspaniałego człowieka - Kazimierza Czapli. Wiadomość o jego śmierci dotarła do Bielska-Białej w dniu koncertu. Prezydent miasta Jarosław Klimaszewski mówił ze sceny: Mimo wszystko, ponieważ dla świętej pamięci Pana Kazimierza i dla nich publiczność jest najważniejsza, wystąpią przed nami. Następnie poprosił wszystkich o powstanie i uczczenie aktora chwilą ciszy.

- Myślę, że Pan Kazimierz, który patrzy na nas z góry, wie, że - tak jak aktorzy mi to powiedzieli - Show must go on - dodał prezydent.

Włoskie hity na Rynku w Bielsku-Białej - 14.08.2021
Włoskie hity na Rynku w Bielsku-Białej - 14.08.2021 · fot. Lucjusz Cykarski / Bielskie Centrum Kultury


Zabrzmiało najpierw Volare, a potem cała seria najbardziej znanych włoskich piosenek. Aktorzy Teatru Polskiego wykonywali je często w dwóch językach - polskim i włoskim. Zaprezentowali barwne, kolorowe show na głosy - z Acapulco, Felicita, L'Italiano i przebojami operetkowymi, dla tłumnie wypełniającej Rynek widowni.

Niedzielny koncert tradycyjnie odbył się w Parku Słowackiego. Przed publicznością wystąpiła Jazz Band Ball Orchestra & Stanley Breckenridge z mieszanką swingu i bluesa.

Kolejne koncerty Dumnych z BB w najbliższy weekend - oba na Rynku. 21 sierpnia z muzyką bałkańską wystąpi Propabanda, dzień później odbędzie się finał Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Bajkowej - Twoja Bajka, wystąpi Studio Accantus.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.