bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 2695

Do dzisiaj nie opuszcza jej poczucie humoru i dobra pamięć

101. urodziny obchodziła 11 sierpnia Kazimiera Gryłka, mieszkanka Domu Pomocy Społecznej Dom Nauczyciela w Bielsku-Białej. Okolicznościowe spotkanie odbyło się w altanie, uczestniczyli w nim - licznie przybyła rodzina jubilatki, mieszkańcy DPS oraz przedstawiciele Rady Miejskiej Bielska-Białej.

Do dzisiaj nie opuszcza jej poczucie humoru i dobra pamięć
Do dzisiaj nie opuszcza jej poczucie humoru i dobra pamięć · fot. UM Bielsko-Biała


W imieniu bielskiego samorządu gratulacje i życzenia złożyły jubilatce wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Piegzik-Izydorczyk oraz dyrektor Biura RM Danuta Brejdak.

Kazimiera Gryłka urodziła się 11 sierpnia 1910 r. w Mikuszowicach Śląskich. Była drugim dzieckiem z ośmiorga rodzeństwa. Do dzisiaj nie opuszcza jej poczucie humoru i dobra pamięć.

Do dzisiaj nie opuszcza jej poczucie humoru i dobra pamięć
Do dzisiaj nie opuszcza jej poczucie humoru i dobra pamięć · fot. UM Bielsko-Biała


Jubilatka całe życie mieszkała i pracowała w Bielsku-Białej. Nigdy nie wyszła za mąż i nie miała własnych dzieci, ale zawsze otoczona była rodziną i bliskimi osobami. Pracowała jako księgowa w dawnych zakładach Eltech w Bielsku-Białej. W latach 1980-2010 udzielała się jako wolontariuszka w zespole charytatywnym przy kościele - katedrze św. Mikołaja, pomagając osobom bezdomnym, poszukującym pracy oraz starszym, wydawała posiłki przygotowywane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W 1995 r. Kazimiera Gryłka otrzymała od organizatorów oficjalne podziękowanie za pomoc w pracy charytatywnej na rzecz ludzi bezdomnych w ramach współpracy Caritas diecezjalnej z MOPS. W latach 2000-2005 r. pani Kazia jako wolontariuszka odwiedzała również mieszkańców przebywających w DPS Dom Nauczyciela, a w 2010 r. w wieku 90 lat zamieszkała w nim sama.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.