Wiadomości

  • 12 sierpnia 2021
  • 15 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 5990

Akcja #SzczepimySię dziś w parafii w Aleksandrowicach

Za nami:

W niedzielę, 15 sierpnia mieszkańcy mogą zaszczepić się przeciw Covid-19 na terenie naszego województwa przy kościołach, które zgłosiły chęć udziału w akcji wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka #SzczepimySię w parafiach. Mieszkańcy Bielska-Białej mają możliwość zaszczepienia się w rzymskokatolickiej parafii pw. św. Maksymiliana w Aleksandrowicach.

szczepienie, szeczpionka, koronawirus
Akcja #SzczepimySię dziś w parafii w Aleksandrowicach · fot. mp / bielsko.info


Organizowana przez wojewodę wspólnie z duchowieństwem i samorządami akcja obejmie praktycznie całe województwo. Zgłosiło się do niej bowiem prawie 150 parafii ze 167 gmin naszego regionu. - Ogromne wsparcie uzyskaliśmy u arcybiskupów i biskupów diecezji na naszym terenie. Jest to niezwykle ważne, bowiem bez pomocy najwyższych władz kościelnych nie udałoby się zorganizować przedsięwzięcia zakrojonego na tak dużą skalę - podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

W Bielsku-Białej mieszkańcy naszego miasta będą mieli możliwość zaszczepienia się w rzymskokatolickiej parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Aleksandrowicach w godzinach od 6.30 do 13.30 oraz od 17.30 do ostatniego chętnego. Zaszczepić będzie można się bez wcześniejszych zapisów czy rejestracji - wystarczy tylko przyjść i mieć ze sobą dowód osobisty. Na mieszkańców czekać będą jednodawkowe szczepionki Johnson & Johnson oraz dwudawkowe Pfizera (drugą dawkę będzie można przyjąć w dowolnym innym punkcie). Pomocy przy organizacji poszczególnych punktów przy kościołach udzielać będą samorządy.

Organizowana przez wojewodę Jarosława Wieczorka wspólnie z duchowieństwem i samorządami akcja obejmie praktycznie całe województwo. - Ogromne wsparcie uzyskaliśmy u arcybiskupów i biskupów diecezji na naszym terenie. Jest to niezwykle ważne, bowiem bez pomocy najwyższych władz kościelnych nie udałoby się zorganizować przedsięwzięcia zakrojonego na tak dużą skalę - podkreśla wojewoda śląski.

1 sierpnia podczas pilotażowej akcji w punkach szczepień przy 12 parafiach na terenie naszego województwa zaszczepiło się prawie 1,5 tys. osób. Rekordowo dużo, bo aż 282 mieszkańców, przyjęło ponadto wtedy szczepionki w Czechowicach-Dziedzicach, a ponad 600 osób skorzystało z mobilnych punktów szczepień podczas wydarzeń organizowanych w Żywcu, Rybniku, Ujsołach i Będzinie.

mp / bielsko.info

źródło: Powiat Bielski, Śląski Urząd Wojewódzki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj