Wiadomości

  • 9 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 3300

Program szczepień: nasze miasto z szansą na tytuł "Gmina na Medal"

Miasto Bielsko-Biała jest wśród 65 gmin, które mają szansę na tytuł "Gmina na Medal" w ramach promocji narodowego programu szczepień. W ramach konkursu budżety samorządów mają szansę na dodatkową subwencję w kwocie 100 tysięcy złotych.

szczepienie, szeczpionka, koronawirus
Program szczepień: nasze miasto z szansą na tytuł "Gmina na Medal" · fot. mp / bielsko.info


Do dnia 9 sierpnia w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 zostało 86 914 mieszkańców miasta Bielsko-Biała, co daje odsetek w liczbie 51,1%. Przynajmniej jedną dawką zaszczepionych zostało 91 304 mieszkańców miasta, co stanowi 53,7 jego mieszkańców. Poniżej prezentujemy dane z podziałem na grupy wiekowe.

Program szczepień: nasze miasto z szansą na tytuł "Gmina na Medal"
Program szczepień: nasze miasto z szansą na tytuł "Gmina na Medal" · fot. gov.pl


Obecnie miasto Bielsko-Biała znajduje się na 148. miejscu w ogólnopolskim rankingu szczepień. W województwie śląskim nasze miasto zajmuje z kolei 18. miejsce, z "wysokim wskaźnikiem" szczepień przeciwko COVID-19.Dzięki wysokiemu wskaźnikowi szczepień przeciwko COVID-19 miasto Bielsko-Biała ma szansę na tytuł "Gmina na Medal" oraz co za tym idzie - dodatkową subwencję do budżetu w kwocie 100 tysięcy złotych. Tytuł w konkursie zdobędzie pierwszych 500 gmin z całej Polski, w których poziom zaszczepienia osiągnie minimum 67%.

mp / bielsko.info

źródło: Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj