bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 lipca 2021
  • 1 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1450

Mobilny punkt ZUS pomoże w wypełnieniu wniosków do 300+

Za nami:

Bielski Oddział ZUS organizuje w gminach na terenie Podbeskidzia mobilne punkty, w których eksperci pomogą w założeniu profilu PUE i wypełnieniu wniosku o 300 plus. W tym roku wnioski na wyprawkę szkolną w ramach programu „Dobry Start” można składać tylko elektronicznie za pośrednictwem: Platformy Usług Elektronicznych ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Empatia.

Reklama

Mobilny punkt ZUS pomoże w wypełnieniu wniosków do 300+
Mobilny punkt ZUS pomoże w wypełnieniu wniosków do 300+ · fot. Pixabay


Dyżury ZUS z mobilnymi stanowiskami PUE odbędą się w czternastu różnych gminach, w okresie od 6 do 30 sierpnia, w godz. od 9.00 do 12.00. Pracowników ZUS będzie można spotkać w Radziechowach-Wieprzu (6.08), w Węgierskiej Górce (10.08), w Zebrzydowicach (11.08), w Wilkowicach (12.08), w Milówce (13.08), w Dębowcu (13.08), w bielskim KRUS (16.08), w Buczkowicach (17.08), w Wilamowicach (18.08), w Jasienicy (19.08), w Hażlach (20.08), w Porąbce (24.08), w Jaworzu (25.08) i w Kaniowie (30.08). Punkty PUE będą znajdować się w urzędach gminy, ośrodkach pomocy społecznej, ośrodkach kultury, czy klubach sportowych, a nawet w KRUS. Szczegółowy harmonogram dyżurów na stronie internetowej ZUS www.zus.pl, w zakładce "Dobry start". W katalogu należy odnaleźć Oddział ZUS w Bielsku-Białej.

Im wcześniej, tym szybciej wypłata- Od roku szkolnego 2021/2022 obowiązek przyjmowania wniosków i wydawania decyzji w zakresie programu „Dobry Start” przejął Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Rodzice i opiekunowie mogą je składać tylko elektronicznie, między innymi poprzez PUE ZUS. Dlatego chcemy pomóc mieszkańcom gmin z naszego regionu w założeniu takiego profilu. Dla niektórych wyprawa do placówki ZUS może być problemem, stąd też pomysł, by ZUS pojawił się w mniejszych miejscowościach, aby rodzicom było najwygodniej i najszybciej spotkać się z naszym pracownikiem w celu założenia profilu PUE, bądź też uzyskania pomocy w elektronicznym złożeniu wniosku - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Jakie dane potrzebne do wnioskuOsoby, które będą chciały złożyć wniosek o świadczenie 300+ w mobilnym punkcie ZUS, muszą pamiętać o swoim dowodzie osobistym, numerze PESEL dziecka, nazwie i adresie szkoły, do której dziecko uczęszcza. Muszą też mieć przy sobie numer rachunku bankowego, na który będzie realizowana wypłata świadczenia 300+ oraz orzeczenie o niepełnosprawności, jeśli dziecko kontynuuje naukę po ukończeniu 20 roku życia i jest osobą z niepełnosprawnością. Od tego roku wypłata „300 plus” odbywa się wyłącznie na konto bankowe. Decyzje oraz zawiadomienia dotyczące świadczeń będą przekazywane elektronicznie, natomiast wszelkie informacje w tym zakresie rodzic znajdzie na swoim profilu na PUE ZUS. Wnioski można składać do 30 listopada.

mp / bielsko.info

źródło: ZUS Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.