Wiadomości

  • 29 lipca 2021
  • 1 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 5523

W niedzielę szczepienia bez kolejki pod kościołem przy dworcu PKS

Za nami:

W najbliższą niedzielę, 1 sierpnia, można będzie się zaszczepić przeciwko COVID-19 przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej.

szczepienia, szczepionka, covid, covid-19, koronawirus, strzykawka, pfizer, fiolka, dawka
W niedzielę szczepienia bez kolejki pod kościołem przy dworcu PKS · fot. mp / bielsko.info


Akcja szczepień w czasie wakacji lekko wyhamowała, aby ją pobudzić mobilne punkty szczepień tworzone są tam, gdzie gromadzą się ludzie. W stolicy Podbeskidzia zorganizowana zostanie mobilna akcja szczepień w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej.

Punkt szczepień będzie działał w godzinach od 7.00 do 18.30. W punkcie dostępne będą szczepionki firm Pfizer i Johnson & Johnson (jednodawkowa). Będzie również możliwość szczepienia dzieci od 12. roku życia. Podmiotem szczepiącym będzie Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach. Głównym organizatorem mobilnego punktu szczepień jest Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Według stanu na dzień 29 lipca zaszczepionych minimum jedną dawką jest dokładnie 89 318 mieszkańców miasta Bielsko-Biała (52,6 %). W pełni zaszczepionych jest 83 715 bielszczan (49,3 %). Bieżące dane, aktualizowane codziennie, można sprawdzać w rządowym serwisie programu szczepień.

Jaki procent mieszkańców naszego miasta jest w pełni zaszczepionych?
Jaki procent mieszkańców naszego miasta jest w pełni zaszczepionych? · fot. gov.pl

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała, Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj