Wiadomości

  • 14 lipca 2021
  • wyświetleń: 4695

[FOTO] Medycy z regionu wyróżnieni za walkę z epidemią koronawirusa

W Sali Sejmu Śląskiego odbyła się uroczystość wręczenia medykom z regionu "Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego". Wśród odznaczonych są medycy ze szpitali z terenu Podbeskidzia.

Medycy z regionu wyróżnieni za walkę z epidemią koronawirusa - 13.07.2021 · fot. Urząd Marszałkowski


Srebrne i złote odznaki wręczyli wyróżnionym marszałek Jakub Chełstowski, przewodniczący Sejmiku Jan Kawulok, a także przewodniczący "Kapituły Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego", Jacek Świerkocki. Wśród wyróżnionych znaleźli się Bożena Szkolny, Beata Januła oraz Anna Bajorska ze Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, Bożena Capek, Anna Łukaszek, Danuta Sternal oraz Barbara Adamus-Sibik ze Szpitala Kolejowego w Wilkowicach-Bystrej oraz Urszula Kuc, Tomasz Kachel, Grzegorz Kołodziej i Anna Ładoś-Krupa Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej.

- Trudne czasy kreują bohaterów. Dziękuję za waszą pracę, troskę o pacjentów i wielkie zaangażowanie. Wspieraliśmy szpitale w tym trudnym czasie, działając wspólnie w walce o zdrowie i życie mieszkańców. Jesteśmy wdzięczni za Państwa trud i odwagę, za nadzieję, którą wlaliście w serca pacjentów - mówił marszałek Jakub Chełstowski.

Przewodniczący Sejmiku, Jan Kawulok, podkreślał współpracę Zarządu i radnych Sejmiku oraz dyrekcji placówek służby zdrowia w ostatnich kilkunastu miesiącach. - Dziękuję Państwu za walkę z pandemią. Dla każdego z nas to był trudny czas, mieszanka strachu, nadziei i niepewności. Od pierwszego dnia uruchomiliśmy nasze doświadczenia i wiedzę, by podjąć te trudne decyzje. Ważne, że potrafiliście się znaleźć w tej sytuacji, wierzę, że te doświadczenia zaprocentują w przyszłości - tłumaczył Jan Kawulok, przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego.

Wyróżnienia odebrali dyrektorzy, lekarze i pracownicy placówek służby zdrowia, zaangażowani w walkę z pandemią w regionie. - Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Śląskiego to najwyższa forma uznania i wyraz szacunku dla wysiłku i zaangażowania w walce z koronawirusem. Państwa praca bez wątpienia zasługuje na wyróżnienie i docenienie, za co dziękuję w imieniu swoim, radnych Sejmiku, a przede wszystkim mieszkańców regionu, którzy mogli liczyć na pomoc i profesjonalną opiekę w czasie walki ze skutkami pandemii - mówił Jacek Świerkocki, przewodniczący komisji "Kapituły Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego".

Województwo Śląskie przekazało na walkę z koronawirusem ponad 300 mln zł. To największe wsparcie w skali kraju. W regionie między szpitale podzielono ogółem 123 mln. Sejmik zdecydował się przekazać na służbę zdrowia dodatkowe 62 mln zł z budżetu. Pomoc w kwocie 11,3 mln zł otrzymały szpitale powiatowe. Śląskie, jako jeden z pierwszych regionów w Europie, uzyskało zgodę Komisji Europejskiej na przesunięcie środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na walkę z pandemią.

mp / bielsko.info

źródło: Urząd Marszałkowski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj