bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 września 2012
  • wyświetleń: 2060

Pożar w zakładzie tkackim

Dużymi krokami zbliża się do nas kolejny sezon grzewczy. Minionej nocy bielska straż pożarna odnotowała pierwszy pożar spowodowany zbyt bliskim składowaniem materiału opałowego od pieca grzewczego. Pożar wybuchł w budynku zakładu tkackiego produkującego materiały z lnu, mieszczącym się w Wilamowicach.

Działania gaśnicze prowadziło dziewięć zastępów straży pożarnej. Z pomieszczenia na parterze wydobywał się czarny, gęsty dym.

Strażacy po ugaszeniu pożaru w kotłowni, wynieśli na zewnątrz spalone materiały i ponownie je przelali, aby wyeliminować ryzyko ponownego zapalenia się. Następnie ratownicy rozebrali częściowo spaloną podbitkę dachową , po czym sprawdzili znajdujące się obok pomieszczenia produkcyjne. Straty wynikają ze spalenia się podbitki dachowej oraz instalacji wodnej i elektrycznej. Działania zakończono o drugiej w nocy.

Z uwagi na zbliżający się sezon grzewczy, straż pożarna prosi o dokonywanie okresowych przeglądów. W roli przypomnienia, gdy używamy węgla i drewna przeglądu należy dokonać nie rzadziej niż raz na trzy miesiące. Gdy używamy gazu ziemnego czy oleju opałowego - nie rzadziej niż raz na pół roku. Zarządca budynku lub właściciel ma obowiązek przeglądu instalacji wentylacyjnej nie rzadziej niż raz w roku.

new / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.