bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 lipca 2021
  • 9 lipca 2021
  • wyświetleń: 3579

Pomarańczowy alert przed burzami z gradem i upałami

Za nami:

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenie II stopnia (w trzystopniowej skali) przed burzami z gradem, które wystąpią w piątek na terenie województwa śląskiego. Nadal obowiązuje również pomarańczowy alert przed upałami.

Reklama

burza, piorun
Pomarańczowy alert przed burzami z gradem i upałami · fot. pixabay.com


- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 30 mm do 50
mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad
- informuje Szymon Poręba, dyżurny synoptyk IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%. Ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem obowiązuje w piątek, 9 lipca w godzinach od 9.30 do 18.00 na terenie całego województwa śląskiego.

Nadal obowiązuje ostrzeżenie II stopnia (w trzystopniowej skali) przed upałami. - Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C - dodaje synoptyk z krakowskiego Biura Prognoz Meteorologicznych. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 90%. Pomarańczowy alert przed upałami obowiązuje m.in na terenie miasta Bielsko-Biała i powiatów bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i żywieckiego do godziny 18.00 w piątek, 9 lipca.

mp / bielsko.info

źródło: IMGW

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.