bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 lipca 2021
  • 7 lipca 2021
  • wyświetleń: 1359

To był trzeci najcieplejszy czerwiec w historii pomiarów

"Łowcy Burz Podbeskidzie" podsumowali czerwiec pod względem temperatur, które panowały w Bielsku-Białej. Okazuje się, że miniony miesiąc zapisał się jako trzeci najcieplejszy czerwiec w historii pomiarów.

Reklama

upał
To był trzeci najcieplejszy czerwiec w historii pomiarów · fot. bielsko.info


- Średnia temperatura wyniosła 18,8°C. Taką samą temperaturę odnotowano również w 2003 roku. Absolutnie najcieplejszym czerwcem był ten z 2019 roku, wtedy średnia temperatura miesiąca wyniosła szalone 21,4°C. Szczerze, jakoś nie było tego czuć - napisali "Łowcy Burz Podbeskidzie" na swoim profilu na Facebooku.

Jak zauważyli "Łowcy Burz Podbeskidzie", miniony czerwiec zapisał się w Polsce gwałtownymi burzami, które głównie przynosiły nawalne opady deszczu prowadzące do powodzi błyskawicznych. - Takie zjawiska na szczęście nie pojawiły się w Bielsku-Białej, dlatego miesięczna suma opadów była niewielka. Czerwiec 2021 w stolicy Podbeskidzia zapisał się jako suchy, z sumą opadów wynoszącą 63mm, przy średniej równej 131,6mm. Deszcz pojawił się 10 dni w miesiącu, 7 dni grzmiało - dodali.

W sumie słońce w Bielsku-Białej świeciło przez 331 godzin, a maksymalna temperatura wyniosła 30,5*C.

mp / bielsko.info

źródło: Łowcy Burz Podbeskidzie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.