Wiadomości

  • 5 lipca 2021
  • wyświetleń: 2353

Aukcja charytatywna w Galerii Bielskiej BWA dla Agaty Stańczyk

Za nami:

Galeria Bielska BWA zaprasza dziś, 5 lipca, na wystawę obrazów i aukcję charytatywną na rzecz potrzebującej leczenia i rehabilitacji artystki - Agaty Stańczyk. Wystawę można oglądać od godz. 12.00 do 17.40 w galerii i Willi Sixta, licytacja rozpocznie się o godzinie 18.00 w sali górnej BWA.

Aukcja charytatywna w Galerii Bielskiej BWA dla Agaty Stańczyk
Aukcja charytatywna w Galerii Bielskiej BWA dla Agaty Stańczyk · fot. Galeria Bielska BWA


28 marca Agata Stańczyk, na skutek pęknięcia tętniaka, doznała rozległego wylewu krwi do mózgu. W jednej chwili ta aktywna kobieta, pełna energii i radości życia, znalazła się na oddziale intensywnej terapii w krakowskim szpitalu, pozbawiona świadomości. Tam, od ośmiu tygodni walczy o każdy dzień, o każdy oddech, o dalsze życie.

Agata Stańczyk dała się poznać jako troskliwa i energiczna, uwielbiana przez wszystkich osoba, zawsze znajdująca czas dla innych. Teraz sama potrzebuje pomocy. Jej powrót do zdrowia będzie wymagał bardzo długiego czasu i kosztownej rehabilitacji - informuje na swojej stronie Galeria Bielska BWA

W pomoc dla Agaty Stańczyk zaangażowali się znani artyści, swoje prace na aukcję ofiarowali m.in. Karina Czernek, Marcin Hankus, Piotr Kwaśny, Dariusz Marszałek, Agnieszka Nowińska, Sylwia Pindel, Agata Ruman i Ernest Zawada. Wystawione na licytację prace można oglądać podczas dzisiejszej wystawy, a także na Facebooku.

Do akcji przyłączył się również Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej, którego Agata Stańczyk jest absolwentką. Artystka ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie - Wydział Grafiki w Katowicach. Była stypendystką Bielska-Białej. Pracowała jako scenografka w Teatrze Lalek Banialuka, potem przez ponad 20 lat w krakowskim Teatrze Bagatela tworzyła scenografię i kostiumy do niezliczonych spektakli. Została laureatką wielu konkursów malarsko-graficznych.

Aukcja, której celem jest wsparcie finansowe leczenia i rehabilitacji Agaty Stańczyk organizowana jest przez bielską Fundację Pomaluj nasz świat, nr zbiórki: 2021/1126/OR. Darowiznę - z dopiskiem: dla Agaty Stańczyk, można również wpłacać bezpośrednio na konto Fundacji Pomaluj nasz świat, nr konta BNP Paribas S.A.: 36 2030 0045 1110 0000 0300 3450

Osoby chcące obejrzeć wystawę i wziąć udział w aukcji muszą liczyć się z utrudnieniami dojazdu do galerii, ponieważ w okolicy kręcone są zdjęcia do serialu Wojenne dziewczyny - od 4 do 6 lipca całkowicie wyłączona z ruchu jest ulica Mickiewicza na odcinku od Cichego Kącika do ul. Sienkiewicza.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj